Esplanaadi 10 kinnistu omanik pankrotis

Koit Brinkmann 25. märts 2014, 12:53

 Harju maakohus kuulutas välja Pärnu kinnistu Esplanaadi 10 omaniku Furtado Kapital pankroti. Just seda ärihoonet peetakse Robert Hermani võlgade tekkimise põhjuseks.

Furtado Kapital OÜ pankrotihalduriks nimetati advokaadibüroo Kraavi & Partnerid vandeadvokaadi vanemabi Kristo Teder ning võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 11. aprillil.

Selle aasta jaanuarist on Esplanaadi 10 kinnistule seatud keelumärge kinnisasja käsutamise keelu kohta hüpoteegist tulenevate nõuete täitmisel kohtutäitur Priit Petteri ja Rolan Investment OÜ kasuks. Hüpoteegi suuruseks on 1,15 miljonit eurot ning laenuandmisega tegeleva Rolan Investment omanikeks on Venemaa kodanikud Sergey Kolesnikov ja Tatiana Filippova.

Kinnisvaraärimehe Robert Hermani firma Herder soetas Esplanaadi 10 asuva kinnistu 2006. aastal Pärnu linnalt 35 miljoni krooniga. Pärast tehingut tekkis aga Hermanil linnaga aastatepikkune kohtuvaidlus ja seetõttu jäi arendus toppama. Kinnistut peetakse ka Hermani võlgade tekkimise põhjuseks. Mullu oktoobris sai kinnistu omanikuks Furtado Kapital, mis oli varem seotud ka Ivi Schwarziga, kes omakorda on olnud seotud Märt Vooglaiu firmaga. Alates selle aasta jaanuarist on Furtado Kapitali omanik Simba Invest ehk Maria Mägi Advokaadibüroo.

Maria Mägi ütles märtsi alul Äripäevale, et ei ole ostnud Esplanaadi 10 kinnistut, vaid äriühingu, mis oli varasemalt omandanud selle kinnistu Herderilt ja seadnud tasuta kolmanda isiku kasuks hüpoteegi. “Kuna selle tehinguga rikuti Herderi võlausaldajate huve, ei jäänud võlausaldajate õiguste maksmapanekuks muud üle, kui osta kinnistu soetaja osad ja esitada võlgniku pankrotiavaldus. Pankrotimenetluses loodetavasti vaidlustatakse kolmanda isiku kasuks seatud hüpoteek ja müüakse kinnistu õiglase tasu eest,” selgitas Mägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2014, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing