Romet Kreek • 8. aprill 2014 kell 11:17

Euroopa börsid on erinevalt Vene ja Ukraina aktsiatest languses

Täna tuuakse Euroopa aktsiaturgudel toimuva languse põhjuseks Ukraina pingelist olukorda. Küll aga ei ole näha sarnast reaktsiooni ei Vene ega Ukraina aktsiaturul.

Euro Stoxx indeks langes täna 0,8%. Briti aktsiad on langenud 0,9%, Prantsusmaa 0,7% ja Saksamaa 0,8%. Hispaania aktsiaturg kukkus 1,8% ja Itaalia oma 1,1%. Seevastu Vene MICEX-indeks langes 0,2% ja RTS tõusis 0,01%. Ukraina aktsiaturg tõusis suisa 1,8%.

„Ukraina mured ühes aktsiate kõrgete väärtustasemetega mõjutavad Euroopa turge,“ ütles Markit Securitise Euroopa peastrateeg Stephane Ekolo Bloombergile.  „Ukraina idapoolsed provintsid püüavad välja kuulutada iseseisvust ja pöörduvad Venemaa poole.“

Ukraina saatis täiendavad politseiüksused riigi idaossa, kus venemeelsed protestijad vallutasid kohaliku omavalitsuse hooned Donetskis, Harkivis ja Luganskis.

Sportlandi ostja Sports Directi aktsia hind kukkus 9,8%, 806 pennile. Ettevõtte üks asutajatest Mike Ashley plaanib müüa oma 4% osaluse ettevõttes. Ta müüb 200 miljoni naela väärtuses aktsiaid, kirjutas FT.

Südzuckeri aktsia tegi täna suurima kukkumise alates vähemalt 1998. aastast, kuna ettevõte teatas, et 2015. aasta veebruaris lõppeva majandusaasta käive ja kasum tulevad väiksemad, kui analüütikud on oodanud. Aktsia hind kukkus täna 18,7%, 16,54 eurole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hetkel kuum