Putin plaanib suuremat kontrolli otsimootoritele

Sirje Rank 28. aprill 2014, 11:30

Venemaa president Vladimir Putini sõnul kaalub Venemaa valitsus, milliseid firmasid tuleks käsitleda meediaväljaannetena, mis vajavad tegutsemiseks litsentsi.

Putin tõi näiteks Venemaa suurima otsingumootori firma Yandex, mis avaldab oma veebilehel teiste väljaannete artikleid. Ühtlasi kritiseeris Putin Haagis registreeritud firma ettevõttestruktuuri.

Kui Yandex alustas, tuli neil juhatusse võtta teatud hulk ameeriklasi ja eurooplasi, ütles Putin. "Osaliselt alluvad nad välismaisele jurisdiktsioonile, ja seda mitte üksnes maksustamise eesmärgil, vaid muudel põhjustel," ütles Putin. "See on keeruline valdkond," vahendas Bloomberg.

Yandexi aktsia kukkus reedel 10%.

Yandex vastas avaldusega, milles märkis, et ei pea litsentsi vajalikuks, kuna avaldab artiklite pealkirju meediaväljaannetelt, mis juba on litsentseeritud. Samuti kinnitas firma, et maksab lõviosa maksudest Venemaal, kuna saab sealt suurema osa oma tulust.

Putin ütles, et informatsioon peab olema kaitstud ning et valitsus võib Yandexi kui meediakanali staatuse üle vaadata.

"See oli tugev negatiivne signaal," kommenteeris Kazimir Partnersi rahajuht Mansur Mammadov. "Kui Putin mõnest erafirmast nii negatiivses kontekstis räägib, on see aktsiale väga halb märk."

"Venemaa näib olevat väga mures oma võime pärast kontrollida inimestevahelist kommunikatsiooni internetis," ütles Bloombergile Ian Hague, Firebird Management LLC asutaja ja partner.

Yandexi aktsia on Bloombergi andmeil kukkunud üle 40%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 11:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing