TJA: kiireimat andmeside pakub EMT

29. aprill 2014, 11:16

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) mõõtis 4G ja 3G mobiilse internetiteenuse kiiruseid üle Eesti, eesmärgiks saada ülevaade sideettevõtjate võimekusest pakkuda mobiilset internetiteenust ning anda tarbijale objektiivset infot teenuse leviala ja andmesidekiiruse kohta.

Kokku mõõdeti EMT, Elisa ja Tele2 andmesidekiiruseid 115 mõõtepunktis üle Eesti, teatas TJA.

Tulemused näitavad, et kiiret andmesidet võimaldava 4G LTE mobiilse interneti võrgu leviala on laialdasemailt arendanud EMT, kellel on kõige ulatuslikum LTE 2600 MHz võrk. TJA mõõtis keskmiseks allalaadimiskiiruseks EMT võrgus 52 Mbit/s.

Mõnevõrra vähem LTE 2600 MHz tehnoloogiat ning rohkem LTE 800 MHz tehnoloogiat kasutava Elisa keskmine allalaadimiskiirus oli 30 Mbit/s. Nii EMT kui Elisa LTE 4G võrgu leviala võib pidada peaaegu üle-Eestiliseks.

Tele2, kelle 4G LTE võrk katab põhiliselt suurimaid asulaid, ning ülejäänud Eesti on kaetud 3G võrguga, saavutas seetõttu keskmise allalaadimiskiiruse 15 Mbit/s.

Kõikide operaatorite võrkudes ületasid maksimaalsed allalaadimiskiirused 100 Mbit/s piiri. Suurimat keskmist üleslaadimiskiirust 28 Mbit/s pakkus EMT. Elisa ning Tele2 vastavad näitajad oid 17 Mbit/s ning 9 Mbit/s.

Eesti on üks väheseid riike maailmas, kus 4G LTE võrgud katavad peaaegu kogu riigi territooriumi.

3G võrgud, mida hetkel kasutab veel enamik tarbijaid, on kolmel sideettevõtjal peaaegu võrdse võimekusega. Tulemused näitavad, et kõik 3 mobiilsideettevõtet pakuvad ühtviisi head teenust ning tagavad keskmise allalaadimiskiiruse 8-9 Mbit/s ning üleslaadimiskiiruse ca 2,5 Mbit/s.

Kuna võrgud arenevad kiiresti, tasub leviala kohta värskeimat infot küsida sideettevõtjalt. Enne teenusega liitumist soovitab TJA kindlasti kasutada teenuse prooviperioodi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing