Kreml respekteerib Ukraina "referendumit"

Sirje Rank 12. mai 2014, 12:41

Kreml teatas täna, et respekteerib Ukraina idaosas eile toimunud "referendumi" tulemusi ja avaldas lootust nende "tsiviliseeritud elluviimiseks".

Venemeelsed separatistid kuulutasid end eilse rahvahääletuse järel võitjaks.

Kremli esimesed kommentaarid näivad heitvat väljakutse lääneriikide ja Kiievi seisukohale, et referendum oli õigustühine ja seadusevastane, kirjutas Wall Street Journal.

Kreml teatas, et Moskva tervitab kõiki võimalikke jõupingutusi läbirääkimiste alustamiseks Kiievi ja separatistlike regioonide vahel, kaasates sinna ka OSCE.

"Moskva respekteerib Donetski ja Luhanski elanike tahteavaldust ja loodab, et referendumi tulemuse praktiline elluviimine toimub tsiviliseeritud moel, ilma uue vägivallata, Kiievi, Donetski ja Luhanski esindajate dialoogi kaudu," seisab avalduses.

Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov ütles täna, et Moskva püüab saboteerida 25. maile kavandatud Ukraina presidendivalimisi ning süüdistas Kremli rahutuste toetamises.

Separatistid teatasid, et enamus hääletamas käinud inimestest hääletas Ukrainast lahkulöömise poolt. Kui "referendumi" tulemusi tunnustatakse, võib see riigi tüürida lagunemise suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2014, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing