Tallinna ja Helsingi sadamad arendavad Muuga-Vuosaari liini

Indrek Kald 14. mai 2014, 13:04

Tallinna Sadam ja Helsingi Sadam sõlmisid täna koostöömemorandumi regulaarse laevaliikluse arendamiseks Muuga ja Vuosaari sadamate vahel.

Selle kohaselt kavandavad sadamad ka võimaliku laevaliini ühisturundust. "Teeme Helsingi sadamaga koostööd täiendava kaubaveoliikluse arendamiseks kõrvuti praegu kahe linna reisisadamate kaudu käiva kaubavahetusega," lausus Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil.

"Soovime kaardistada laevaliikluse arendamise prognoositavaid kaubamahtusid ning ka võimalike operaatorite sellealaseid soove ja tehnilisi nõudmisi," lisas ta pressiteates.

Lisaks ro-ro ja ka konteiner-veeremilaevade (con-ro) liikluse arendamise kaardistamisele hõlmab Tallinna ja Helsingi sadamate koostöömemorandum ka alternatiivse meretee ühist välisturundust ning koostööd võimalike operaatorite otsimisel.

Kiili sõnul on täiendaval Muuga-Vuosaari kaubaveol potentsiaali ennekõike selles valguses, et juba järgmisel aastal karmistuvad laevanduses õhkupaisatavate heitmekoguste piirnormid ja see mõjutab kaubavedu meritsi.

"Uuenenud tingimused mõjutavad Soome lahel toimuva laevaliikluse dünaamikat ning lühem meretee Tallinna ja Helsingi vahel on kindlasti laevafirmadele atraktiivne," lausus Kiil.

"Samuti on Muuga ning Helsingist ida poole jäävad Vuosaari sadamad linnasüdames asuvate reisisadamatega võrreldes logistiliselt veofirmadele paremini ligipääsetavad ja seeläbi kaubaveoks hästi sobivad," märkis ta.

Tallinna ja Helsingi sadamate koostöömemorandum sätestab sellealaseid ühiseid tegevusi kuni järgmise aasta lõpuni. Edaspidi on memorandum osapoolte soovil pikendatav ühe aasta kaupa.

President Toomas Hendrik Ilvese Soome riigivisiidiga kaasnenud kaubandus-tööstuskoja ärivisiidi raames sõlmitud koostöömemorandum on osa Euroopa Liidu TEN-T transpordivõrgustiku raames rahastatavast Helsingi ja Tallinna sadamate infrastruktuuri arendusprojektist TWIN-PORT.

Projekt hõlmab kõrvuti Muuga-Vuosaari laevaliikluse arendamisele veel Tallinna Sadama investeeringuid Vanasadamat linnaga ühendavate ristmike logistika parandamisesse ning Helsingis Läänesadamasse uue terminali ja selle rajamisega seotud infrastruktuuri.

Lisaks on TWIN-PORT projekti eesmärgiks leida uuenduslikke laevade sildumisvõimalusi ning automaatseid laevale registreerimise lahendusi.

Tallinna Sadam on sarnaselt president Toomas Hendrik Ilvese Soome visiidi ajal korraldatavale ettevõtjate visiidile osalenud paljudes välisvisiitide äridelegatsioonides, viimati tänavu märtsis välisminister Urmas Paeti visiidil Usbekistani.

Eesti ettevõtjad saadavad president Toomas Hendrik Ilvest tema ametlikul visiidil Soomes kuni kolmapäeva õhtuni. Kaubandus-tööstuskoda koostas Eesti ettevõtjatest koosneva äridelegatsiooni programmi koos Soome koostööpartneritega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 13:04
Otsi:

Ava täpsem otsing