Lugeja: 1000euroste arvete nõue leiab firmadele uued kodud

Rivo Sarapik 22. mai 2014, 11:41

1000euroste arvete deklareerimise nõue muudab ELis mitmed riigid firmade asutamiseks ahvatlevaks, leiab Äripäeva lugeja.

Uudis, et presidenti pani 1000euroste arvete nõude seadust välja kuulutamisel meelt muutma 35 sõna, tekitas lugejais vastakaid mõtteid. Toome ära mõned kommentaarid.

1. Ettevõtete uueks ja edukamaks koduks sobivad Euroopa Liidus näiteks Inglismaa (mitteresidentidele maksuvaba), Isle of Man, Guernsey, Jersey, isegi mitmed Kariibi mere saared kuuluvad nüüd Euroopa Liitu, mis võimaldavad ülipaindliku IBC (International Business Corporation) registreerimist.

Holdings ettevõtte jaoks näiteks Holland, Küpros, Luksemburg.

Ostsin ise ka eile ühte eelnimetatud riikidest uue ettevõtte ära, sai samal päeval kõik vormistused tehtud ja pangakonto isegi, pangakaart tuleb Fedexiga järmine nädal.

2. Kas tõesti inimesed arvavad, et tarmukad nõunikud imesid lihtsalt niisama pastakast välja riiklikul tasemel seadusemuudatuse? Äkki on asi hoopis väikeettevõtjates, kelle seas on nö Kreeka tegemine hirmus popiks muutunud, mille tõttu valitsuse tuluallikad ei pea enam sammu riigi arenguga?

3. Deklaratsioonide täitmisele kuluv aeg ja vaev on köömes võrreldes sellega, mis kulub teil edaspidi maksuametnikule selgitamaks, et deklaratsioonide erinevus teie ostu-müügi partneri omaga tuleneb tasumise ajanihkest jms.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. May 2014, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing