1000euroste arvete nõue hävitab ärid

Rivo Sarapik 21. mai 2014, 11:18

1000euroste arvete deklareerimise nõue hävitab väikefirmad ja IT-äri, leiavad Äripäeva lugejad.

Eilne uudis, et president kuulutas välja 1000euroste deklareerimise nõude, tõi arvukalt lugejate kommentaare. Toome neist valiku. Tule, ütle ka sõna sekka, kuidas uus kohustus sind või su ettevõtet mõjutab.

1. IT-ettevõtted (näiteks reklaamiagentuurid, portaalid, jne.) esitavad arveid reklaamijatele ja võtavad raha kord päevas või iga kord näiteks 25 euro limiidi ületusel. See tähendab, et vaid ühe reklaamija kohta, kes reklaamib 50 000 euro eest kuus, võib tõenäoliselt 2000 arvet esitada. Kui neid reklaamijaid on tuhat, siis tähendab see potentsiaalselt kümnete või sadade tuhandete arvete esitamist maksuametile iga kuu.

IRLi ja Reformierakonna liikmed riigikogus ja Toomas Ilves oma kinnitusega hävitasid rahvusvahelise potentsiaaliga IT/startup äri Eestis. Jäävad ainult need ettevõtted, kes riigi IT-tellimusi täidavad. Võib-olla see oligi üks eesmärke, kuna riigil IT-töölistest suur puudus, aga sel juhul järjekordne läbikukkumine, sest IT sõbralikumasse riiki ümber korporeerimise kulud tulevad täispaketiga IT-ettevõtetel vaid 500-700 eurot.

2. Suurtel ja ausatel ettevõtetel võiks olla näiteks süsteem, et maksavad iga aasta töötajate pealt vähem makse, kui nad on ausad olnud ja maksud maksnud. Mingi innustuse annaks see neile ja ka teistele ettevõtjatele, kel on maksustatavat tööjõudu.

3. Eks väikeettevõtjad, kes ei saa suurte kombel ajapikendust, sest ei saa pugeda tarkvara arenduse taha, lähevad matkale. Lihtsalt pakivad kotid ja lähevad oma ettevõtlusega riiki, kus neid austatakse ja mõttetuid pabereid täitma ei sunnita.

4. Iga firma teeb endale tütarfirma näiteks Lätti käibemaksukohuslaseks ja müüb Eesti juriidilistele klientidele sealt alt. Kord kuus koondarvega müüb asjad tütarfirmale ja too müüb omakorda ettevõtte tegelikele klientidele Eestis.

Niimoodi ei pea seda lollust täitma ja arvestust pidama, sest EU-sisene käive pole 9% või 20% maksustatav käibemaksukohuslaste vahel.

5. Meie ettevõttel tuleb seetõttu deklareerida kuus sadu arveid. Ootan huviga, kuidas see välja näeb. Meie peame kandma kulud omast taskust raamatupidajale. Järjest rohkem mõtlen, et järgmise ettevõtte loon Eestist välja.

Kommenteeri, kuidas mõjutab uus deklareerimise nõue sinu või sinu ettevõtte elu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 13:57
Otsi:

Ava täpsem otsing