Aktsiaturul oodata teisel poolaastal 30% langust

Mait Kraun 02. juuni 2014, 19:38

Taanlaste Saxo panga analüütik ja investeerimisosakonna juht Steen Jakobsen usub, et 2014. aasta teises pooles on oodata järsku ja piinarikast korrektsiooni aktsiaturul.

„Olen veendunud, et väärtpaberite hinnad on liiga kõrgeks aetud ning läbivad 2014. aasta teises pooles vähemalt 30%-lise korrektsiooni,“ ütles Jakobsen intervjuus portaalile PeakProsperity.

Jakobseni sõnul on keskpangad püüdlustega raha printida ja majandust elavdada läbi kukkunud. Ta lisas, et enamus sellest rahast on läinud pankadele, korporatsioonidele ja aktsiaturgudele. Väga vähe on sellest rahast näinud väiksed ja keskmise suurusega ettevõtted, kes tegelikult on majanduse mootorid.

„Kui maailmas ei suudeta restarti teha, ei näe me ka majanduses erilist aktiivsust. Ajalugu ütleb, et ainuke võimalus on süsteemi kõva raputus. Loodan, et pärast seda hakatakse väärtustama ka keskmiseid ja väikeseid ettevõtteid,“ ütles Jakobsen.

USA turul on aktsiaindeksid teinud viimastel nädalatel uusi kõigi aegade rekordeid. Eelmine kuu tõusis ka kogu maailma aktsiaturg kõigi aegade tipuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2014, 16:04
Otsi:

Ava täpsem otsing