Pohl: andsin Väino Pentusele raha laenumakseteks

Koit Brinkmann 04. juuni 2014, 16:15

Autorollo eelmise omaniku Tiit Pohla sõnul andis ta Väino Pentusele sularahas mitme aasta jooksul ettevõtte raha kokku suurusjärgus pool miljonit kuni miljon krooni, et maksta pangale tütre Keit Pentuse nimel oleva eramu igakuist laenumakset. 

„Ma andsin laenumakse tasumiseks igakuiselt seda raha kaks või kolm aastat. Igakuise summa suurust ma enam ei mäleta, aga ma pakun jämedalt, et kokku oli see pool miljonit kuni miljon krooni. Kusagile sinna vahele,“ rääkis Pohl.

Pohla sõnul soovis Väino Pentus kirjutada maja tütre nimele. „Minul ei olnud selle vastu midagi. Faktiliselt oli Autorollo siis meil Väino Pentusega kahe peale, kuigi juriidiliselt olin mina ainuomanik ja raha käis minu kaudu,“ märkis ta.

Kuidas te seda raha Väino Pentusele andsite? „Sularahas. See oli tuttavatevaheline suuline aumeeste kokkulepe,“ vastas Pohl.

Hiljem tekkis meeste vahel maja maksete pärast riid. „See ei olnud firmale just väike kulu igakuiselt. Maja seisis kolm aastat tühjana. Seda köeti, kuid keegi sisse elama ei läinud. Miks sinna igakuiselt raha sisse tampida? Ainult vanema poja trummikomplekt oli seal," märkis Pohl.

Kinnistusregistri andmetel on Viimsi vallas asuvale Keit Pentus-Rosimannusele kuuluvale kinnistule 2005. aastast SEB panga kasuks seatud 2,47 miljoni krooni ehk ligi 158 000 euro suurune hüpoteek.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing