Obama valmistub Venemaa uueks survestamiseks

Fredy-Edwin Esse, California 25. juuni 2014, 10:31

Ühendriigid on valmistamas ette Venemaa majanduse spetsiifilistele aladele nagu energia ja tehnoloogia suunatud sanktsioone. Tegu on Barack Obama administratsiooni järjekordse sammuga survestada Venemaad Ukraina kriisi tõttu.

Euroopa Liit, kelle osad liikmed on väljendanud muret, et täiendavad karistused Venemaa vastu võivad tekitada kahju nende majandusele, ei pruugi nõustuda USA plaanitava uue sanktsiooniringiga, vahendab anonüümsetele allikatele tuginev uudisteagentuur Bloomberg.

Ühe allika sõnul on USA valitsus pidanud läbirääkimisi Kanada, Suurbritannia ja Austraaliaga uue sanktsioonivooru üle. Sanktsioonid oleks suunatud tehnoloogiale, mida kasutatakse maagaasi, toornafta või selle rafineeritud toodete otsimiseks, tootmiseks, transpordiks või kohaletoimetamiseks, ütlesid Bloombergi allikad.

Ka Ühendriikides endas on uued sanktsioonid Venemaale leidnud vastaseid. Kaks suurimat USA ärilobi gruppi on valmis vastu seisma Obama uutele sanktsioonidele, tuues põhjuseks võimalikud kahjud USA firmadele.

President Barack Obama ja Suurbritannia peaminister David Cameron leppisid kokku töötada koos välja senisest enam koordineeritud meetmed Venemaa vastu, kui president Vladimir Putinil ei astu samme deeskaleerimaks pingeid Ukrainaga, teatas Valge Maja.

Eile esitas Putin Venemaa riigiduumale palve tühistada talle 1. märtsil antud seaduslik õigus kasutada sõjalist jõudu Ukrainas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. June 2014, 07:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing