J.P. Morgan: investeeri arenevatele turgudele

Birjo Must 30. juuni 2014, 16:56

Investeerimispanga J.P. Morgan Cazenove analüütikute sõnul on just praegu investorite jaoks hea aeg suurendada investeeringuid arenevatel turgudel.

„Olime arenevate turgude suhtes enam kui kaks aastat ettevaatlikud ning eelistasime euro toibumist, kuid oleme viimasel kuul hakanud sinna lisaraha suunama,“ vahendas MarketWatch J.P. Morgani aktsiaanalüüsi osakonna teadet.

Kuigi arenevate turgude gurud nagu Mark Mobius ja Jim O’Neill on arenevate turgude suhtes olnud pikka aega optimistlikud, on majandustulemused näidanud viimastel aastatel pigem pessimistlikku pilti.

Arenevate turgude aktsiad on alates oma 2010. aasta oktoobri tipptulemustest jäänud arenenud turgude omadele enam kui 35%ga alla. J.P. Morgani analüütikute hinnangul hakkab see olukord aga muutuma. Arenevate turgude börsid on sel aastal juba näidanud häid tulemusi ning tõusnud 5% võrra, mis on sama tulemus arenenud turgude börsidega.

Analüütikute hinnangul kaubeldakse arenevate turgude aktsiatega hetkel 28% võrra madalamal hinnatasemel ja juba õige pea muutuvad need investorite jaoks väga köitvaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. July 2014, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing