Onksion unustati istungile kutsuda

Marta Jaakson 30. juuni 2014, 11:36

Täna alanud keskerakondlastest riigikogu liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi ning juriidilise isikuna kohtu alla antud Keskerakonna kriminaalasi viibib, kuna süüdistatav Ivor Onksion ei ilmunud istungile.

Prokuröri teatel andis Onksion kohtuistungi ajal koolis eratunde, kuid kohus tegi endast oleneva, et Onksion kohtusaali toimetada.

Onksioni kaitsja Urmas Simon ütles istungi ajal, et rääkis süüdistatavaga istungi ajast, ent ta ei ole päris kindel, kas edastas istungiaja Onksionile. „Ma ei mäleta, kas ma ütlesin, et on istungiaeg või mitte,“ lausus Simon.

Prokurörile ütles koolijuhataja, et Onksion ei ilmunud lubatult ka õppeasutusse.

Kohtuvaheajal õnnestus prokuröril Onksion leida ning kohtusse toimetada.

"Väga vabandan, see oli inimlik eksitus," ütles Onksion. Ta selgitas, et protsess on niivõrd pikalt kestnud ja ta oli tegemas oma igapäevast tööd Vanalinna Hariduskollegiumis matemaatikaõpetajana.

Riigiprokuratuur süüdistab Toobalit ja Laasit eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning Toobalit ka dokumendi võltsimises. Ivor Onksion sai süüdistuse eraviisilises jälitustegevuses ja sõnumisaladuse rikkumises.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. July 2014, 13:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing