Ettevõte esitas Baltika vastu hagi

Kadri Põlendik 10. juuli 2014, 18:39

OÜ Tenlion esitas Harju maakohtule hagiavalduse AS Baltika vastu ja nõuab õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamist summas 52 092,79 eurot, teatas Baltika börsiteates.

Baltika aktsionär Tenlion on seisukohal, et 20.04.2011 avaldas Baltika juhatuse esimees Meelis Milder Äripäeva ajakirjanikule eksitavat informatsiooni Baltika aktsionäride üldkoosolekul 11.05.2011 otsustamisele tuleva täiendava aktsiaemissiooni kohta. Sellega pani Milder toime turumanipulatsiooni ning tekitas OÜle Tenlion varalist kahju.

Äripäev kirjutas toona, kuidas Baltika on kaotamas investorite usaldust, sest teatas kahe aasta jooksul kolmandast rahaküsimisest aktsionäridelt, kuid ei andndud selgeid vastuseid suuromanike panuse ega emissiooni garanteerimise kohta.

“Ettevõtted ikka aeg-ajalt võtavad turult raha. Kui meie senised kaks emissiooni olid mõeldud kriisiga toimetulemise finantseerimiseks, siis seekordne on juba mõeldud kasvu toetamiseks,” teatas Milder toona Äripäevale e-kirja vahendusel.

“Aktsiaemissioon on mõeldud eeskätt juba alanud kasvu toetamiseks – uued brändikontseptsioonid, poodide uuendamine ja uute avamine (viimane küll pigem ettevaatlikult), uued müügikanalid, sisseostu suurendamine. Eks see otsus peaks paremini kui meie igakuiselt kasvavad müügid andma edasi meie nägemuse sellest, kuidas Baltikal läheb,” lisas ta.

Baltika vaidleb Tenlioni nõudele täies ulatuses vastu. Tenlion OÜ omanikud on vennad Mikk ja Tõnn Talpsepp.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. July 2014, 10:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing