Baltika: tütar-ettevõtete müük oli korrektne

Birjo Must 11. juuli 2014, 12:30

Baltika kinnitas täna börsile saadetud teates, et firma Venemaa ja Ukraina tütarettevõtete müük ei ole käsitletav olulise osaluse võõrandamisena.

Baltika lisas, et tehtud tehingud ei ole käsitletavad tehingutena seotud isikuga ning ettevõtte juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingutest muul viisil isiklikult huvitatud.

NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon leidis 9. juuli otsusega, et Baltika avalikustatud informatsioon oma Venemaa ja Ukraina ettevõtete reorganiseerimiste kohta möödunud aastal ei vastanud börsi reglemendi kõikidele nõuetele.

Baltika saatis täna börsile teate, milles selgitas, et administratiivse koormuse vähendamiseks Venemaal reorganiseeriti Baltika Grupi jaekaubandusega tegelev ettevõte OOO Kompania Baltman Rus ning firma tegevus liikus ettevõttesse OOO Olivia. Mullu 23. augustil võõrandati 100%-line osalus ettevõttes OOO Kompania Baltman Rus.

Rõivafirma juhatuse liikme Maigi Pärniku sõnul ei ole Baltika Grupi Venemaa tegevuse lõpetanud ettevõtte müük käsitletav olulise osaluse võõrandamisena.

Tulenevalt faktist, et peale restruktureerimist jätkus tegevus endises mahus ettevõttes OOO Olivia, puudub Pärniku kinnitusel tehingul oluline mõju Baltika Grupi bilansile ja kasumiaruandele.

„Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ning AS Baltika juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud,“ on märgitud teates.

Seoses seadusemuudatustega Ukrainas tuli Baltika Grupil reorganiseerida tegevus Ukraina turul. Mullu 3. septembril asutati jaekaubandusega tegelev Baltika Retail Ukraina Ltd olemasolevast ettevõttest Baltika Ukraina Ltd jagunemise teel. Ukraina turu tegevus jätkus uues ettevõttes Baltika Retail Ukraina Ltd ja 18. detsembril müüdi 100%-line osalus ettevõttes Baltika Ukraina Ltd.

Ettevõtte kinnitusel ei olnud Baltika Grupi jaoks tegemist olulise osa võõrandamisega, kuna võõrandatud ettevõttes puudusid tehingu momendil jaekaubandustegevus ning varad ja kohustused.

„Tulenevalt faktist, et peale restruktureerimist jätkus tegevus endises mahus ettevõttes Baltika Retail Ukraina Ltd, puudub tehingul oluline mõju Baltika Grupi bilansile ja kasumiaruandele. Baltika kinnitab, et tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ning Baltika juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud,“ teatati börsile. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2014, 11:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing