Börs: aktsiad kõigi aegade kõrgeimal tasemel

Mait Kraun 05. september 2014, 23:56

USAs aktsiad tõusid ning Standard & Poor’s 500 indeks lõpetas nädala plussis. Ühtlasi saavutas indeks kõigi aegade rekordtaseme.

Sellele aitasid kaasa Ukraina olukorra paranemine ja spekulatsioonid, et oodatust halvemate tööturu andmete tõttu Föderaalreserv intressimääru niipea ei tõsta.

S&P 500 indeks tõusis 0,5 protsenti ning sulgus rekordtasemel – 2007,58 punktil. Erilist liikumist indeks sel nädalal ei näidanud. Dow Jones tõusis 0,4 protsenti ning lõpetas päeva 17 136,71 punktil.

„Need andmed annavad alust rahu sobitada,“ ütles investeerimisfirma RidgeWorth varade direktor Alan Gayle Bloombergile. „See põhjendab argumenti, miks peaks intressimäärad jätkuvalt madalal olema. See toetab Yelleni ettevaatliku lähenemist.“

Tööandjad lisasid augustis 142 000 uut töökohta. See on sellel aastal seni kõige väiksem number, mis viitab tööturu kiire paranemise aeglustumisele. Ettevõtted hindavad ümber nõudluse väljavaateid ning on üleüldisemalt uute töökohtade loomisel ettevaatlikumad.

Kasina majanduskasvu tõttu Euroopas tegi Euroopa Keskpank eile otsuse, et vähendab baasintressimäära ja käivitab stimuleerimisprogrammi. Samuti said Ukraina valitsus ja Ida-Ukraina separatistid relvarahus kokkuleppele.

Tugevnev dollar survestas täna Toornafta (Brent) hinda, mis on täna langenud 0,87 protsenti. Kuld tõusis täna 0,57 protsenti ning päeva lõpuks maksis unts kulda 1268,83 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. September 2014, 00:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing