Brittide naftahiidu ootavad hiigeltrahvid

Mait Kraun 05. september 2014, 23:28

USA kohus otsustas, et naftahiid British Petroleum oli 2010. aasta Mehhiko õlireostuse puhul „raskelt hooletu“ ja „hoolimatu“. See otsus võib ettevõttele tuua lisaks 18 miljardi dollari eest trahve.

British Petroleum ütles, et kaebavad otsuse edasi. Väidetavalt põhjustas ettevõtte hooletu tegevus 20. aprillil 2010. aastal toimunud Mehhiko lahe naftapuuraugu plahvatuse, milles sai surma 11 inimest. Ühtlasi tekitas plahvatus lekke, mille tõttu olid mitme osariigi rannikul suured õlireostused.

New Orleansi ringkonnakohtunik Carl Barbier otsustas, et intsidendis oli peamiselt süüdi British Petroleum. Barbier pole veel määranud kahjutasusid kõrvalmõjude tekitamise eest looduses.

Michigani Ülikooli õigusteaduse professor David Uhlmanni sõnul võib „Clean Water Acti“ aluseks võttes suurendada British Petroleumi vastutust veelgi ning määrata ettevõttele lisatrahve.

Reutersi tehtud arvutuste kohaselt võivad trahvid ulatuda hullema stsenaariumi korral kokku 17,6 miljardi dollarini. See summa on tunduvalt suurem kui maksimaalne 4,5 miljardit dollarit, mida võib trahvina „hooletuse“ eest hetkel määrata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2014, 23:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing