Rainer Saad • 10. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Päev börsil: Aasia reageeris langusega

Aasia turud kauplesid täna miinuses, kuna investorid kartsid, et Föderaalreserv võib intressimäärasid tõsta oodatust varem.

Värske uuringu järgi on investorite ja Föderaalreservi nägemus intressimääradest erinev, kuna investorid ootavad rekordmadalate intressimäärade püsimist kauem, kui seda näeb Föderaalreserv.

Analüütikud prognoosivad, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid, kuid mitte varem, kui järgmise aasta kolmandas kvartalis.

Hongkongi Hang Seng langes 1,8%, Hiina Shanghai 0,4%, Korea Kospi 0,3%. Jaapani jeen langes kuue aasta madalaima tasemeni ja see toetas Nikkei indeksit, mis tõusis veerand protsenti.

Hiina rahapakkumine kasvas augustis 12,8%, mis on vähem kui juuli 13,5% tõus. Analüütikud ootasid samuti 13,5% tõusu. „Pole saladus, et majandusel ei lähe nii hästi nagu varem, kuid valitsus ei näi tormavat ka stiimulite järele,” kirjutas IG turustrateeg Stan Shamu börsi ülevaates, vahendas CNBC.

Euroopa suuremad börsid on täna alustanud langusega. Londoni börs kaupleb 0,2% miinuses, Saksamaa börs on pool protsenti miinuses. Hispaania langus ulatub 0,7%ni.

Vene börsid on tänast päeva alustanud kerge langusega. Rublapõhine Micex kaupleb 0,3% miinuses, dollaripõhine RTS 0,6% miinuses. Rubla on euro ja dollari vastu langenud umbes pool protsenti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt