Raido Neemre • 9. september 2014
Jaga lugu:

Börs: turud jätkasid langust

USA börsid olid täna, päev pärast S&P 500 kuu suurimat langust, taas languses. Mõõn oli põhjustatud investorite hirmust peatsest intressitaseme kasvust.

Apple’i aktsiad kasvasid peale seda, kui tehnoloogia ettevõte tutvustas oma uut nutikella ja teisi tooteid.

“See on hiiglaslik ettevõte, keskmisel kolm kuni neli protsenti S&P 500-st," kommenteeris Janney Montgomery Scotti investeerimisstrateeg Mark Luschini, märkides, et ettevõttel on suur mõju turule.

“Tänane teadaanne on kindlasti ettevõtte-spetsiifiline, kuid see ei ole piisav selleks, et liigutada USA majanduse makroosasid või üldistada USA ettevõtete ärikasumeid,” lisas Luschini.

Wall Street tegi peale Apple tooteesitlusi ja aktsiate kasvu pisut tasa oma teravat langust.

Selle nädala teises pooles avaldatavad raportid võivad näidata jaemüügi tugevnemist ning kahanenud töötute arvu. Föderaalreserv hoiab riigi majandusel praegu eriti tervavalt silma peal, kuna riigikassa kärbib oma võlakirja ostu programmi ning plaanib tõsta intressimäärasid.

Morgan Stanley kukkus 2,2% 34,11 dollarile ning Goldman Sachs kaotas oma väärtuses 1,2% ning nende aktsia hinnaks kujunes 177,87 dollarit.

McDonald’s kukkus 1,5% 91,13 dollarile aktsia eest. Maailma suurim restorainekett märkis, et nende kauem kui aasta avatud olnud restoranide müük kukkus  augustis 3,7%, märkides juba neljandat langusekuud USA-s.

Dow Jones 0,57% languse ning sulgus 17014,06 punktil. S&P500 kukkus 0,65% ning lõpetas päeva 1988,45 punktil. Nasdaq tegi 0,87% languse ning sulgus 4552,29 punktil.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt