Pakkumiste kasv pidurdab üürihindade tõusu

1321-aripaev 12. september 2014, 10:31

Korterite müügipakkumiste arvu kasv võib omakorda suurendada üüripakkumist, mis pidurdab edasist üürihindade tõusu, märgib kinnisvaraportaali kv.ee juhataja Tarvo Teslon.

Nelsoni teatel on korteritehingute arv langenud ja iga päevaga lisandub korterite müügipakkumisi. Suure tõenäosusega jõuavad nii mõnedki müüdavad korterid üüriturule, edastas kv.ee pressiteates.

Nelsoni sõnul on Tallinnas võrreldes aasta algusega lisandunud müüki 2600 korterit. Pakkumiste arvu suurendavad hoogsalt uued arendusprojektid. "Korteritehingute arv kukub vaatamata hinnarekordite löömisele. Augustis tehti Tallinnas 13% vähem korteritehinguid kui aasta tagasi," ütles Teslon.

Vähenev korteritehingute arv võtab kinnisvaramüüjatelt võimaluse realiseerida vara soovitud hinnaga. Kui müügiga ei ole kiire, siis on alternatiivne võimalus lükata müük edasi ja anda korter vahepealseks ajaks üürile.

"Selliseid trende oleme näinud 2007.-2008. aastal, mil tehingute arvu kukkumisele järgnes oluline üüripakkumiste arvu suurenemine. Pole põhjust arvata, et tänased arengud viiksid meid teiste tulemusteni. Nii hakkab õige pea üüripakkumine suurenema, mis paneb ostu-müügihindadega samas tempos kasvanud üürihindadele pidurid peale," prognoosib Teslon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2014, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing