Äripäev • 5. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Venemaa võib jäädagi Mistralideta

Venemaa jaoks ehitatud Mistral  Foto: Scanpix/Reuters

Pariis võib jätta kopterikandjad Mistral Venemaale andmata, vahendas TASS prantsuse kaitseministrit Jean-Yves Le Driani.

"Praegu ei võta me Mistralide küsimuses midagi ette ja on täiesti võimalik, et kui nende üleandmistingimusi ei täideta, me neid Venemaale ei anna," teatas minister intervjuus telekanalile BFM TV. Le Drian lisas, et praegu ei ole laevade üleandmine võimalik poliitiliste pingete tõttu.

"Me jälgime, kuidas areneb Ukraina konflikt ja muutuste korral arutame teemat," selgitas minister, kes põhimõtteliselt kordas president Francois Hollande'i juba varem öeldut.

4. detsembril teatas Venemaa presidendi abi Vladimir Kožin, et Moskva ootab Prantsusmaa otsust Mistralide kohta aasta lõpuni ning uuel aastal on Venemaa valmis esitama hagi Euroopa Arbitraažikohtule.

Rosoboroneksport ja Prantsuse laevaehitaja DCNS sõlmisid 2011. aasta juunis kahe Mistral-tüüpi dessantlaeva ehitamiseks 1,2 miljardi eurose lepingu. Selle järgi pidi Venemaa esimese laeva kätte saama tänavu 1. novembriks, kuid leping lubas tähtaega ilma trahvideta edasi lükata veel 30 päeva võrra. Lepingu mittetäitmise korral läheb see rikkujale maksma kuni kolm miljardit eurot, rõhutab Vene osapool.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt