Äripäev • 3. juuni 2015 kell 5:55

Olerex ostab Lukoili

Olerexi tankla  Foto: Erik Prozes

Antti Moppelile ja Andres Linnasele kuuluv Olerex omandab Lukoil Eesti aktsiaseltsi, mille tulemusel saab tehingu jõustudes Olerexist suurim, üle 80 tanklaga kütuse jaemüüja Eestis.

Ostu-müügi lepingu sõlmisid OAO Lukoil varahaldusfirma Lukoil European Holdings BV ja Olerex varahaldusfirma Aqua Marina AS, vahendas pressiteade.

"Lukoili varade müük Eestis on osa Lukoili kütuseturgude optimiseerimise programmist Euroopas," kommenteeris müüki Lukoili asepresident Vadim Vorobjov.

2014. aastal müüs Lukoil oma tanklad Tšehhi Vabariigis, Slovakkias ja Ungaris.Lukoili Eesti tanklakett koosneb 37 jaamast.

"Eesti Lukoili ost on strateegiline käik, mis viib Olerexi Eesti kütuseturu tippu," ütles Olerexi nõukogu liige Antti Moppel. Ta lisas, et kahe suure tanklavõrgu ühendamine kätkeb endas sünergiat, millest saavad kasu mõlema kütusefirma kliendid. Tekkiv rohkem kui 80 jaamast koosnev tanklakett saab Moppeli sõnul ülekaalukalt suurimaks Eestis. Lepingu kohaselt jääb Lukoili kaubamärk ostja kasutusse tanklate üleminekuperioodil kuni 12 kuuks.

Lukoil on Shelli järel suuruselt teine naftakorporatsioon, kes kunagi Eesti kütuseturul tegutsenud.

Olerex on suurim kodumaisel kapitalil põhinev kütusefirma Eestis, kelle jaemüügivõrku kuulub praegu 50 teenindusjaama ja kiirtanklat üle Eesti. Pärast konkurentsiametilt Lukoili ostmiseks loa saamist on Olerexil aga juba üle 80 tankla. Konkurentidest on Nestel Eestis 52 ja Statoilil 53 teenindusjaama.

Olerex on Äripäeva veergudele jõudnud korduvalt sellega, et tarnib kütust ebaausatelt kütusemüüjatelt. Viimati avalikustasime eelmisel aastal, et Olerex turustas suurpettur Oleg Belokrõlovi kütust.

Hetkel kuum