Pille Ivask • 16. september 2015 kell 6:15

Mugabe esitas parlamendi ees vale kõne

Zimbabwe president Robert Mugabe  Foto: epa

Zimbabwe 91aastane president Robert Mugabe sattus opositsiooni turmtule alla, kui esitas eile kord juba peetud kõne, kirjutab CNBC.

Opositsioonisaadikud leiavad, et Mugabe, kes on riigis võimul olnud alates 1980. aastast, mil Zimbabwe taasiseseisvus, pole enam ametisse sobiv. Mugabe esitas eile juba 25. augustil esitatud kõne, milles ta väitis, et loodab Hiina abile Zimbabwe majandus taas käima tõmmata.

Mugabe sai kõne lõpuni pidada ning hoolimata sellest, et parlamendisaadikud seda juba varem kuulnud olid. Presidendi kõneisik kommenteeris juhtunut hiljem kui ametnike apsakat ning lubas, et ka nii-öelda õige kõne tuleb varsti esitamisele.

Hoolimata sellest, et apsakas ametnike süüks pandi, teatas peamine opositsioonpartei Liikumine Demokraatliku Muutuse Eest (MDC), et vale kõne esitamine paneb küsima, kas president riigi juhtimiseks ehk liiga vana pole. „See on ajalooline viga. Igaüks, kes on terve mõistuse juures, oleks sellest kiiresti aru saanud, et ta esitab valet kõnet,“ kommenteeris MDC pressiesindaja Obert Gutu Reutersile ning lisas, et Mugabe peaks tagasi astuma, sest ta pole presidendi ametikohale enam sobiv.

Mugabe ei näita välja, nagu ta põeks mõnda haigust, samuti on ta varasemad kuuldused eesnäärmevähi põdemise kohta ümber lükanud.

Hetkel kuum