Äripäev • 8. detsember 2015 kell 7:00

Rõivas: tööjõumaksud langesid

Peaminister Taavi Rõivas.  Foto: Andres Haabu

Peaminister Taavi Rõivas rõhutab Twitteris vastuseks Äripäeva tänasele kaaneloole ja juhtkirjale, et tööjõumaksud langesid.

"Soovitus @aripaev_ee -le: vaadake statistikanumbrite sisse, kirjutab reformierakondlasest peaminister Taavi Rõivas Twitteris. "Maksukoormust mõjutas parem laekumine ja SKP struktuur, tööjõumaksud langesid."

Tänane Äripäev küsis juhtkirjas peaministrilt ja rahandusminister Sven Sesterilt, missugused maksud nüüd võiksid langeda, kui palju ja millal. Sellele küsimusele Rõivas ei vasta.

Küsimuse ajendiks on tõsiasi, et Eesti maksukoormuse tõus on OECD riikide seas eelmiste aastatega võrreldes üks suuremaid. See on ÄP hinnangul hea põhjus makse langetada, sest Reformierakond on alati sõnutsi seisnud madalate maksude eest. Tegelikkuses on maksukoormus aga RE valitsemisajal hoopis tõusnud. 

Äripäev kirjutas eile veebis, et maksulaekumised on tänavu kasvanud üle kahe korra kiiremini kui SKP. Selles kommenteeris rahandusministeeriumi analüütik Madis Aben, et muutunud on maksude tasumise kultuur ja teiseks ka majanduse struktuur. Tänases paberlehes on seda kommenteerinud mitmed ettevõtjad, kes kurdavad Eesti konkurentsivõime vähenemist.

Ettevõtjad on Äripäeva veergudel ka korduvalt öelnud, et sotsiaalmaksu langetamine poole protsendi kaupa ei anna tõuget uusi töökohti luua.

Hetkel kuum