Eesti e-residendid Singapuris saavad erikohtlemise

03. veebruar 2016, 16:45
Majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160203/NEWS/160209859/AR/0/Taavi-Kotka.jpg

Eesti ametnikud ja pankade töötajad hakkavad alates aprillist lendama kord kvartalis Singapuri, et jagada kohalikele e-residentsust, sest lähimad saatkonnad asuvad Hiinas ja Indias, kirjutas The Straits Times.

Singapurlastele reklaamitakse teenust kui võimalust pääseda ligi Skandinaavia ja Venemaa läheduses asuva Euroopa Liidu liikmesriigi e-teenustele. See võimalus lubab muu hulgas kohale sõitmata avada pangakonto või asutada firma. Teenus ise maksab kõigest 100 eurot.

See pole esimene kord, kui e-residentidele tehakse erandeid. Veel mullu sai paarkümmend inimest e-residendiks sisuliselt eriteenete eest. Nimelt, kui üldjuhul võib e-residendi digi-ID anda välismaalasele, kellel on seos Eesti riigiga või põhjendatud huvi kasutada Eesti riigi e-teenuseid, siis selgus, et need reeglid ei kehti kaugeltki kõigile.

E-residendiks on võimalik saada ka siseministri eriotsusel. Nii näiteks kinkis majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka Eesti e-residentsuse Jaapani peaministrile Shinzo Abele, kes võttis selle ka vastu. See sai võimalikus, sest isikut tõendavate dokumentide seadus lubab välja anda e-residendi digitaalset isikutunnitust kaaluka avaliku huvi korral, millele ei kehti tavapärased toimingud.

Üldjuhul on e-residentsuse saamiseks vaja täita taotlus, lisada foto, kirjutada vabas vormis põhjendus ning tasuda riigilõiv. Taotlus tuleb omakorda esitada isiklikult politsei- ja piirivalveameti teeninduses, Eesti Vabariigi välisesinduses, posti või e-posti teel.

Detsembris oli aastaseks saanud e-residentsuse projektiga liitunud üle 7000 inimese, neist rohkem kui 500 kasutavad e-residentsust oma ettevõtte haldamiseks ja nad on loonud Eestisse 242 uut ettevõtet. Samas uudistab e-resident esialgu tühja letti, möönis majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka äsja Äripäeva veergudelt. Tema hinnangul vajab e-residentsus õnnestumiseks rohkem sobivaid tooteid ja teenuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2016, 16:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing