Kadi Neemre • 18. veebruar 2016 kell 17:19

Wal-Mart hirmutas investoreid

Foto: EPA

Investorid teadsid, et Wal-Marti neljanda kvartali tulemused ei tõota midagi head. Siiski usuti, et arvestades miljardite dollarite väärtuses investeeringuid, saab poeketi kasum olema suurem kui 129,7 miljardit dollarit.

Ettevõtte müügitulu kukkus 1,4% ning see langetas poeketi aktsiaid täna enam kui 4% võrra, vahendab CNBC.

Kõigest neli kuud tagasi prognoosis Wal-Mart, et poeketi müük kasvab järgmise kolme aasta jooksul 3-4%, kuid nüüd alandati käesoleva fiskaalaasta kasvuprognoose nullini.

Analüütikud uskusid, et Wal-Mart lõikab seoses kukkunud naftahindadega tarbijate paranenud majandusolukorrast kasu.

“Aktsia kukkus täna hommikul, kuna investorid ootasid, et Wal-Marti müüginumbrid kasvavad USAs enam kui 0,6%. Võttes arvesse madalaid naftahindu ja tööturu head olukorda, olid analüütikute ootused õigustatud,” kommenteeris Deutsche Banki analüütik Paul Trussell.

Wall Street prognoosis Wal-Marti neljanda kvartali müügituluks 130 miljardit dollarit; tegelik tulu jäi aga 0,3 miljardi dollari võrra prognoosist väiksemaks.

USA poodide müük kasvas 0,6%.

Paljud analüütikud pidasid poeketi aktsiaid 2016. aasta turvaliseks valikuks, kuid viimased andmed on investorid ettevaatlikuks muutnud.

Analüütikud lootsid, et seoses palkade kasvuga madala sissetulekuga elanikkonna hulgas, julgustab see tarbijaid Wal-Marti poodides enam kulutama.

Customer Growth Partnersi juht Craig Johnson aga märkis, et madala sissetulekuga elanikkonna nõrkus on ka üks põhjuseid, miks ta usub, et jaekaubanduse müügikasv pidurdub sellel aastal.

Eelmisel kuul teatas poekett 269 poe sulgemisest; 154 poodi suletakse sellel aastal USAs. Maailma suurim jaemüügikett plaanib üle maalima avada 405 uut poodi.

Poodide sulgemine puudutab kokku 16 000 töötajat, sh 10 000 USAs.

 

Hetkel kuum