Tanel Raig • 3. märts 2016 kell 12:30

Silberauto osales Mercedese hiigeltehingus

Mercedes-Benzi müügisalong Münchenis.  Foto: Reuters/Scanpix

Silberauto Leedu tütarfirma vahendas Mercedese ajaloo suurimat veoautode müügitehingut Ida-Euroopas, mille maksumus jääb pisut alla 85 miljoni euro.

Leedu logistikaettevõte Girteka Logistics ostis 1000 Mercedes-Benz Actros veoautot, kirjutab logistikauudised.ee.

„Suure tehinguni viis meie Leedu diileri, Silberauto UAB professionaalne müügitöö,“ ütles Silberauto juhatuse liige Margus Juhkam. Silberauto UAB on ASi Silberauto tütarfirma.

Juhkami sõnul tuli ka neile nii suur veoautode tellimus ootamatult. Girteka Logisticsiga oli juttu väiksematest müügikogustest, aga üsna viimasel hetkel tõstis Leedu firma tellimuses veoautode hulka. Jukami sõnul ei ole üllatav, et Girteka 1000 veoautot tellis, vaid see, et ta just Mercedese veoautosid nii palju tellis. Siiani on Girteka olnud Juhkami sõnul Volvo kuldklient. 

Tehingu rahaline suurusjärk jääb Juhkami kinnitusel alla 100 miljoni euro. Ta ei saa avalikustada täpset tehingu maksumust, kuid tema sõnul tasub arvestada, et letihind on Actrose veoautodel 85 000 eurot. Loomulikult sai Girteka sellise mahu pealt natuke teise hinna, rääkis Juhkam.

Silberauto tehing Leedus ületab näiteks Eesti aastase kogu raskeveokituru müügimahu. Eestis müüakse aastas ca 700 raskeveokit. Ka Leedus on see tehing ligikaudu veerand kogu turu aastasest müügimahust. Juhkami väitel on tänavu Leedu raskeveokite müügi suuruseks prognoositud 4500 veoautot.

AS Silberauto on Daimler AG kaubamärgi Mercedes-Benz maaletooja nii Eestis kui ka Leedus. 

Hetkel kuum