Mait Kraun • 13 aprill 2016

IMF: Venezuela inflatsioon jõuab 1642 protsendini

Venezuela president Nicolas Maduro  Foto: EPA

Venezuela on sattunud allakäigu spiraali ning peagi jõuab riiki ka hüperinflatsioon, selgub IMFi uuest prognoosist, vahendab CNN Money.

Venezuela inflatsioon küündib Valuutafondi prognoosi kohaselt sellel aastal 481 protsendini ja järgmisel aastal lausa 1642 protsendini.

„Venezuela on kuristiku äärel ning riiki ähvardab reaalselt hüperinflatsioon,“ ütles investeerimisfirma BullTick Capital Marketsi uuringute juht Kathryn Rooney Vera.

Lisaks sellele prognoosib Rahvusvaheline Valuutafond, et sellel aastal küündib Venezuela töötuse määr 17 protsendini ja järgmisel aastal 21 protsendini. Võrdluseks võib välja tuua, et näiteks USAs küündis töötuse määr viimati nii kõrgele 1930ndate suure depressiooni ajal.

„Venezuelas on tõsine majanduskriis,“ ütles Bank of America Merrill Lynchi peaökonomist Francisco Rodriguez. „See ei ole majanduslangus. See on depressioon.“

Inflatsioon on riigis juba praegu probleem. Jaanuaris teatas Venezuela valitsus, et aastane inflatsioon küündis 141 protsendini. See tähendab, et paljude tarbekaupade – piima, suhkru, kartulite jms – hind tõuseb väga kiiresti. Riigis on nii vähe tualettpaberit ja seepi, et hotellid paluvad klientidel need ise kaasa võtta.

 

Hetkel kuum