Vichmann sajatab Partsile järele

11. oktoober 2016, 13:45
Parts ja Vichmann
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161011/NEWS/161019940/AR/0/Parts-ja-Vichmann.jpg

Suurettevõtja Marcel Vichmanni meelest oligi tarvis Juhan Parts kuhugi kaugele ära saata.

„Mul on hea meel, et Juhan Parts saab koos perega Euroopasse kõrge sissetuleku peale,“ ütles Vichmann Äripäevale. „Valitsuserakonnad otsustasid Eestile väga hea vangerduse kasuks - kuhugi kaugele pidi Partsi ära saatma ja paremat on patt vastu tahta.“

Vichmanni hinnangul saab Euroopa Kontrollikoda Partsi näol kitse kärneriks. Sellegipoolest on ta kindel, et „suures Euroopas ei õnnestu Juhanil edendada kahjurlust, millega ta majandusministrina Eestis igasugust vastutust kandmata hakkama sai“.

Edelaraudtee omanikuna on Vichmannil Partsiga vana kana kitkuda. Partsi „riigikapitalistilikud“ ettevõtmised on valusalt riivanud Vichmanni ärihuve. Rongiliikluse riigistamine ja Elroni tulek jätsid Edelaraudtee rongid kasutult seisma. 

Partsi otsused majandusministrina on kriitikat pälvinud erakordselt palju. Äripäev leiab tänases juhtkirjas, et Parts ei sobi Euroopa Kontrollikoja Eesti esindajaks, sest tema juhtimise all on tehtud palju Eestile kahjulikke otsuseid: näiteks rahasüstid Estonian Airi; küsitava väärtusega on ka Eesti Energia Utah' projekt, mis samuti kuulub majandusministri haldusalasse. Äripäev soovitas Partsil ise loobuda kontrollikotta kandideerimast, Parts pole seda nõu kuulda võtnud.

Eile teatasid valitsuserakonnad ootamatult, et Partsist saab kontrollikoja Eesti esindaja kandidaat. Sotsid, kes varem olid häälekaimalt Partsi vastu, tõid oma meelemuutuse põhjuseks muutunud poliitilise olukorra. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2016, 14:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing