Äripäev • 22. detsember 2016 kell 4:25

Riigi riskikapitali hakkavad juhtima samad isikud uues kuues

KredExi juht Lehar Kütt.  Foto: Andras Kralla

SmartCapi fondivalitsemise konkursi võitnud noore ettevõtte juhid on ka seni teinud SmartCapi investeeringuid, mistõttu neil oli konkurentide ees eelis.

SmartCapi fondivalitsemise konkursi võitnud ettevõte Tera Ventures asutati tänavu 28. juulil ja sellel pole fondivalitsemise litsentsi, kirjutas Eesti Päevaleht.

Hiljem täpsustas SmartCap, et litsentsi polegi vaja, kuna fondi varad jäävad alla 100 miljoni euro. "Investeerimisfondide seaduse kohaselt peab alternatiivfondivalitseja omama tegevusluba küll, kuid seda siis, kui kõigi finantsvõimenduste kasutamise teel omandatud vara kogumaht ületab 100 mln eurot," seisis selgituses.

Osaühingu Tera Ventures juhatuse liikmed on SmartCapi nõunik James Patrick McDougall ja mõlemad senised investeeringujuhid Andrus Oks ja Stanislav Ivanov.

Kredexi juht Lehar Kütt selgitas, et litsentsi olemasolu polnud konkursil osalemise eeldus ja konkursi teises ringis tehti SmartCapi kirjas olnud info tehti kättesaadavaks kõigile osalejatele.

„Ei saa eitada, et inimesed, kes on nende ettevõtetega senini igapäevaselt tegelnud, tundsid olemasolevat portfelli võib-olla detailsemalt kui mõni väljastpoolt tulija,” oletas Kütt.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum