Riigi riskikapitali hakkavad juhtima samad isikud uues kuues

22. detsember 2016, 07:25
KredExi juht Lehar Kütt.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161222/NEWS/161229908/AR/0/AR-161229908.jpg

SmartCapi fondivalitsemise konkursi võitnud noore ettevõtte juhid on ka seni teinud SmartCapi investeeringuid, mistõttu neil oli konkurentide ees eelis.

SmartCapi fondivalitsemise konkursi võitnud ettevõte Tera Ventures asutati tänavu 28. juulil ja sellel pole fondivalitsemise litsentsi, kirjutas Eesti Päevaleht.

Hiljem täpsustas SmartCap, et litsentsi polegi vaja, kuna fondi varad jäävad alla 100 miljoni euro. "Investeerimisfondide seaduse kohaselt peab alternatiivfondivalitseja omama tegevusluba küll, kuid seda siis, kui kõigi finantsvõimenduste kasutamise teel omandatud vara kogumaht ületab 100 mln eurot," seisis selgituses.

Osaühingu Tera Ventures juhatuse liikmed on SmartCapi nõunik James Patrick McDougall ja mõlemad senised investeeringujuhid Andrus Oks ja Stanislav Ivanov.

Kredexi juht Lehar Kütt selgitas, et litsentsi olemasolu polnud konkursil osalemise eeldus ja konkursi teises ringis tehti SmartCapi kirjas olnud info tehti kättesaadavaks kõigile osalejatele.

„Ei saa eitada, et inimesed, kes on nende ettevõtetega senini igapäevaselt tegelnud, tundsid olemasolevat portfelli võib-olla detailsemalt kui mõni väljastpoolt tulija,” oletas Kütt.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2016, 07:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing