Triin Tabur • 29. märts 2017 kell 8:23

Neli arsti said altkäemaksu võtmise süüdistuse

Meditsiinitöötajad.  Foto: Erik Prozes

Neli Lõuna-Eesti arsti said kahtlustuse patsientidelt altkäemaksu võtmises tervisetõendi väljastamise eest.

Keskkriminaalpolitsei töötajad esitasid ühele Torma perearstile ja kolmele Jõgeva haigla arstile kahtlustuse korruptsioonikuritegudes, kirjutab Meditsiiniuudised.

Kolme arsti kahtlustatakse selles, et nad esitasid eelmise aasta vältel sotsiaalkindlustusametile tegelikkusele mittevastavaid andmeid patsientide tervise kohta, et tagada viimastele töövõimetuspensioni maksmine. Ühte arsti kahtlustatakse altkäemaksu vahendamises, seisab Lõuna ringkonnaprokuratuuri teates.

Kahtlustuse järgi diagnoosisid arstid töövõimetuspensioni taotlevatele inimestele erinevaid tervisehädasid ilma, et osa patsiente vastuvõtul üldse käinud oleksid. Osa patsientide puhul võltsisid arstid terviseseisundi kirjeldusi ja diagnoosisid haigusi, mida patsientidel kas sellises ulatuses või üldse ei olnud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püssi sõnul võib menetluse raames tänaseks kogutud andmete põhjal arvata, et vajalikud tervisetõendid väljastati patsientidele altkäemaksu vastu.

"Menetluse andmetel said alusetult töövõimetuspensioni mitmed inimesed ning uurimisel kogutud informatsioon annab alust arvata, et selliste inimeste hulk on suuremgi," ütles Püss.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Hetkel kuum