Sarapuu: Ragn-Sells, ära vaidle!

04. aprill 2017, 09:40
Arvo Sarapuu.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170404/NEWS/170409913/AR/0/AR-170409913.jpg

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu tõdeb Ragn-Sells ASi juhatuse esimehe Rain Vääna avalduse peale, et linn ei saa riigihanke tulemusel pakutud hinda suvaliselt muuta.

„Vastavalt lepingule oli linn nõus juurde maksma Ragn-Sellsi prügiautojuhtide palgatõusu jaoks, mis oleks tähendanud 9% hinnatõusu, kuid ettevõte nõudis 47% hinnatõusu,“ selgitas Sarapuu.

Ta rõhutab, et jäätmeveo hind koosneb mitmest komponendist ja vedamise kulu on vaid üks mitmest. Umbes sama palju kui vedamise eest tuleb maksta ka käitluskohale. Kolmandaks kuluartikliks on klienditeenindus ja korteriühistutega arveldamine.

Erinevalt Ragn-Sellsi juhatuse esimehest Rain Väänast on Sarapuu seisukohal, et kesklinnas lepingu ülesütlemisega ja takistades uue hanke korraldamist soovib ettevõte ise nn vaba turu olukorra tekkides hoopis hinda tõsta. 

Tallinn kuulutas eelmisel nädalal välja kesklinnas uue jäätmevedaja leidmiseks riigihanke, mille Ragn-Sells ka kohe vaidlustas. 

Sarapuu hinnangul on jäätmeveoturul raske konkurentsist rääkida, kui valida on vaid kahe vedaja, Eesti Keskkonnateenused ja Ragn-Sellsi vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2017, 10:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing