Äripäev • 5. mai 2017 kell 10:08

Kalevi spordihall taasavab uksed

Tallinnas taasavati 8,6 miljoni eurose remondi läbinud Kalevi spordihall.  Foto: Raepress

Täna õhtul taasavatakse pidulikult legendaarne Kalevi spordihall, mille remonti panustas Tallinna linn omanikuna 8,6 miljonit eurot.

Tallinn ostis spordihalli hoone ja kinnistu seitsme aasta eest spordiseltsilt Kalev eesmärgiga säilitada ajalooline hoone ja tagada selle kasutamine senisel eesmärgil. 1962. aastal ehitatud spordihalli remont algas eelmise aasta kevadel. Hoone konstruktsioonid olid väga halvas seisus ning palju raudbetoonist paneele ja talasid tuli välja vahetada.

Kuna tegemist on riikliku kaitse aluse arhitektuurimälestisega, siis taastati vastavalt eritingimustele esifassaadi pannoo, restaureeriti kogu esifassaad ning katlamaja korsten. Hoones säilitati fragmendid kunagistest tribüünidest ning taastati siseinterjöör endisel kujul.

Spordihallis on neli täismõõdus korvpalliväljakut, hallis on teleskooptribüünid 1780 istekohaga. Koos seisukohtadega mahutab hall umbes 2000 pealtvaatajat.

Spordihalli katusele paigaldati päikesepaneelid, millega köetakse soojaks spordihalli olmevesi. Halli paigaldati LED valgustid, millega tagatakse kvaliteetsed teleülekanded.

Linna investeeringu kogumaht on 8,6 miljonit eurot.

Hetkel kuum