Advokaadibüroodes käib pereheitmine

Aare Tark  Foto: Raul Mee
Kristel Härma • 26. juuli 2017
Jaga lugu:

Möödunud aastal oma büroo pooldumist pealt vaadanud Aare Tark ütles, et tihedas konkurentsis on pereheitmised tavalised.

Äripäev avaldas täna advokaadibüroode käibe ja kasumi TOPi. Eelmisel aastal loodud uute büroode kõrval jäi Tark Grunte Sutkiene Eesti meeskond poole väiksemaks ja Aare Targa asutatud büroost jäi alles advokaadibüroo TARK. Kõik algas Risto Vahimetsa liikumisega Ellex Raidlasse, pärast mida lõid teised endised partnerid eesotsas Hannes Vallikiviga oma büroo TGS, mille nimeks sai lõpuks Derling.

Targa Läti ja Leedu partnerid Grunte ja Sutkiene heitsid Eestist kokku hoopis Paul Varuliga bürooga Varul. Varul Grunte Sutkiene liit kannab nime TGS Baltic.

Aare Tark rääkis, et pärast tema büroo asutamist 1991. aastal on advokaatide arv Eestis mitmekordistunud ja praegu kuulub advokatuuri üle 1000 advokaadi. See on toonud kaasa suurema konkurentsi ja advokaadibüroode olulise kasvu. "Seetõttu on tavapärane, et viimastel aastatel on advokaadibüroode ühinemiste ja jagunemiste protsess olnud nii Eestis kui ka Baltikumis intensiivne. Mitmed Baltikumi-ülesed bürood on vahetanud oma koostööpartnerid, mitmed on ühinenud ning ka jagunenud, mitmed vahetanud nimesid."

Tark lisas selgituseks, et tavaliselt kasutavad advokaadibürood Baltikumis ühist kaubamärki, olles samas iseseisvad juriidilised isikud, mistõttu on olnud lihtne ka koostööpartnerite vahetus. Lätis ja Leedus osutab Targa büroo nüüd ühtset advokaaditeenust kolleegidega advokaadibüroodest Skrastins & Dzenis ja Motieka & Audzevicius.

Põlvkondade vahetus

Tark tõdes, et viimane aasta on olnud tema büroo jaoks väga töine. Möödunud aasta aprillis ostis ta välja büroost lahkunud advokaatide osalused ja võimaluse karjääriredelil edasiliikumiseks said nooremad advokaadid, kes olid seal pikka aega töötanud. "Tänaseks on enamik nendest saanud partneri staatuse," ütles Tark ja lisas, et see eeldab oluliselt suuremat vastutust kliendisuhete hoidmisel ja õigusabi kvaliteedi tagamisel.

Ta ütles, et toimunud põlvkondade vahetus on oluline selleks, et büroo pikalt tegutseks. Ta märkis, et uue põlvkonna partnerid on juurutanud uuenduslikke lahendusi, tänu millele saavad nad osutada õigusabi efektiivsemalt.

"Oleme alati panustanud sellele, et noored advokaadid saaksid võimalikult parima praktilise ettevalmistuse elukutse omandamisel. Täna võib uhkust tunda, et paljud meie endised kolleegid on suutelised head ja professionaalset teenust osutama," nentis Tark.

Butiikbüroode võidukäik

Viimasel ajal on loodud palju väiksema advokaatide arvuga butiikbüroosid, kes osutavad teenust kitsamas valdkonnas. Tark leidis, et selline advokaaditeenuse vorm on ennast õigustanud, sest nad on ka ise korduvalt kasutanud niinimetatud allhanget ja kaasanud neid mõne spetsiifilise küsimuse lahendamisel.

Oma büroo käekäigu kohta ütles ta, et advokaadibüroo TARK positsioneerib end uue põlvkonna kõrgeima kvaliteedi ja efektiivsusega büroona.

Kuna Targa büroo majandusaasta lõppes 30. juunil, ei ole nad enda majandusaasta aruannet veel esitanud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum