Linn ei leidnud Vähi Nõmme arendusel rikkumisi

26. september 2017, 10:30
Nõmmele kerkivad külaliskorterid kohta, kuhu elanikud andsid enda teadmisel loa vedada tasuta kaabel spordiasutuse jaoks.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170926/NEWS/170929809/AR/0/AR-170929809.jpg

Pärast jaanipäeva alustatud järelevalvemenetlus Kristjan-Thor Vähi ja Marek Pärteli Nõmmel Trummi tänaval asuva kinnisvaraarenduse üle ei tuvastanud rikkumisi ehitusloa ja projektiga.

Hiljaaegu said Nõmme linnaosa valitsuses kokku arendaja Mandri Vara OÜ ja Trummi tänava elanikud, et elanikud saaksid vastused küsimustele nende kodutänava segadust tekitanud arenduse kohta.

Äripäev kirjutas jaanipäeva eel, et Nõmmel asuva Trummi tänava elanikud lubasid Merkolt kinnisvaraärimeeste Kristjan-Thor Vähi ja Marek Pärteli kätte jõudnud arenduse tarvis vedada tasuta oma maale elektrikaabli, teadmisega, et üle tee kerkib spordiasutus koos väikse spaaga. Suur oli elanike imestus, kui nende kodutänaval läks kevadel ehitus käima ja kerkiva arenduse juurde tekkisid plakatid, mis reklaamivad kodu Nõmme mändide all.

Nõmme linnaosa valitsus ja Tallinna linnaplaneerimise amet otsustasid Trummi 25 krundil toimuva luubi alla võtta. Kinnistule tehti järelevalvemenetlus, et selgitada välja, millise eesmärgiga hoonet sinna ehitatakse ja kas kehtiv ehitusluba ka päriselt kehtib.

Tegemist on sama kinnistuga, mis sattus 2008. aastal toona veel Merko omanduses pistiseskandaali: Merko juhatuse liige Tõnu Korts andis abilinnapea Taavi Aasa nõunikule Ivo Parbusele pistist, et see võimaldaks Merkol ärimaale kortereid ehitada. Parbus viidi korduvas pistisevõtmises süüdi mõistetuna otse kohtusaalist vanglasse.

Rikkumisi ei tuvastanud

Kuu aja eest kohtus Nõmme linnaosavalitsus kinnistu arendajate Vähi-Pärteli OÜ Mandri Vara esindajatega, projekt võeti pulkadeks ja linn esitas täpsustavaid küsimusi. Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni (Keskerakond) sõnul pole nad suutnud seni ühtegi rikkumist tuvastada, kogu ehitustegevus on kooskõlas projekti ja ehitusloaga.

See, et arendaja peaks kohtuma segaduse klaarimiseks ka Trummi tänava elanikega, oli Jürgensoni sõnul linnaosavalitsuse nõudmine. 13. septembril toimunud kohtumisel oli tema sõnul kohal kümmekond tänava elanikku. Paraku aga mitte esindajat otse kinnistu vastas asuvast Laukaaugu ridaelamuühistust, kes nende maalt kaabli vedamiseks enda teada hoopis teistsuguse funktsiooniga hoone jaoks tasuta loa andis.

Arendaja helistas Laukaaugu ühistu juhatuse liikme Ester Eomoisa sõnul neile alles esmaspäeval teatega, et kohtumine toimub kolmapäeval kell viis linnaosavalitsuses ning nii lühikese etteteatamisega ei saanud keegi tööpäeva lõpus nende ühistust koosolekul osaleda.

Samal tänaval elav Tõnis Valing ega tema naabrid ei teadnudki kohtumisest arendajaga midagi.

Vähi sõnul pakkusid nemad võimalust korraldada kohtumine mõnel teisel päeval, kuid seda soovi Eomois ei avaldanud. „Prouaga samast ühistust oli kohal mitu inimest. Ka olid esindatud kõrvalasuva ridamaja elanikud ja kinnistu otsesed naabrid kõrval asuvatest kõrgetest kortermajadest,“ märkis ta.

Vähi rääkis, et ümbruskonna elanikud tundsid huvi, mis Trummi 25 ehitatavasse hoonesse täpselt tuleb. „Vastu oldi tavapärasele hotellile, kus inimesed pidevalt vahetuvad ja millega kaasneks naaberelanikele meelehärmi. Sooviti, et sinna tuleksid inimesed, kes hooliksid piirkonnast, sõltumata sellest, kas nad on selle kohaga seotud kaks kuud, kaks aastat või terve elu.“

Trummi 25 arenduse korterid on nimetatud külaliskorteriteks, sest need asuvad ärimaal, mitte elamumaal. Kevadel alanud ehitustegevus platsil oli seiskunud juunis Äripäeva loo ilmumise aegu ega pole jätkunud ka nüüd. Vähi ütles, et vundamenditööde käigus ilmnenud pinnase eripärad on tinginud vundamendi tehnilise ümberprojekteerimise, mis hetkel käib. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2017, 09:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing