Äripäev • 28 november 2017

EASi eksjuht Hanno Tomberg sai uue ameti

Hanno Tomberg  Foto: Eiko Kink

Skandaaliga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhi kohalt lahkuma pidanud ning augustis ka Eesti Meedia programmidirektori ameti jätnud Hanno Tomberg hakkab juhtima teadusasutust Archimedes.

Sihtasutuse Archimedes nõukogu tegi Tombergile ettepaneku sõlmida juhatuse liikme ametileping viieks aastaks, teatas sihtasutus. Tomberg asub Archimedest tüürima jaanuari algusest.

„Tombergil oli selge visioon Archimedese edasiseks arenguks ja väljakutseteks, mida koos Rait Toomperega ellu viia,“ ütles Archimedese nõukogu esimees ning haridusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Augusti lõpuni oli Tomberg Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor. Enne seda on ta töötanud näiteks rahvusringhäälingu juhatuse liikmena ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhina. Ta on tüürinud ka Äripäeva uudistetoimetust.

EASi juhi kohalt lasti Tomberg lahti mullu novembris seoses president Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu skandaaliga. 

Sihtasutus Archimedes loodi 1997. aastal rahvusvaheliste haridus- ja teaduskoostööprogrammide menetlemiseks Eestis. Sihtasutus vahendab Eesti ja ELi teadust ja haridust ning akrediteerib kõrg- ja kutsehariduse pakkujaid ning korraldab kvalifikatsioonide tunnustamist.

Hetkel kuum