Äripäev • 12. juuli 2018 kell 11:44

Haigekassa raha jagamise kord muutub paindlikumaks

haigekassa teenuste rahastamine  Foto: PantherMedia/Scanpix

Kui seni esitas haigekassa ettepanekud rahastatavate teenuste loetelu muutmiseks üks kord aastas, siis edaspidi saab loetelu täiendada vajadusel ka sagedamini, otsustas valitsus täna.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks tervishoiuteenuste rahastamise alusmääruse, millega täpsustatakse teenuste, sh ravi- ja diagnostikaviiside ning haiglaravimite rahastamise kriteeriume ning menetlusprotsessi. Muudatuse eesmärk on kiirendada uute raviviiside ja ravimite jõudmist haigekassa rahastatavate teenuste hulka.

Lisaks nähakse ette võimalus menetleda taotlust uuesti, kui taotleja esitab ravimeetodi või ravi meditsiinilise efektiivsuse või kulutõhususe kohta täiendavaid andmeid.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kommenteeris, et muudatuste eesmärk on kiirendada ja lihtsustada uute ravi- ja diagnostikaviiside ning haiglaravimite jõudmist haigekassa rahastatavate teenuste loetellu.

Määrusega luuakse haigekassa juurde ka nõuandev komisjon, mille ülesanne on teha haigekassa juhatusele ettepanekuid tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks. 13-liikmelisse komisjoni hakkavad kuuluma sotsiaalministeeriumi, Eesti Haiglate Liidu, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Tartu Ülikooli, Terviseameti ja Eesti Haigekassa esindajad ning ministeeriumi koosseisuvälised erialanõunikud.

Hetkel kuum