Lõuna-Eesti marihuaanakäitlejad pandi aastateks vangi

16. juuli 2018, 15:04
Lõuna-Eesti narkojõuk pandi aastateks vangi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180716/NEWS/180719785/AR/0/AR-180719785.jpg

Tartu maakohus tunnistas täna kaks meest ja kaks naist süüdi enam kui 2,5 kilogrammi marihuaana käitlemises. Karistuseks mõisteti nelikule 5 kuni 6 aastat vangistust.

Ühte meest ja naist süüdistati selles, et nad omandasid korduvalt üle-eelmise aasta juulist eelmise aasta maini Lätist vähemalt 1,5 kilogrammi marihuaanat, mida nad hoidsid Valgas oma kodus ja andsid edasi inimesele Valgas ja Tartus. Lisaks süüdistati meest kuuel korral sõiduauto juhtimises, omamata juhtimisõigust.

Grupi ülejäänud liikmed, mees ja naine, omandasid süüdistuse kohaselt aastatel 2013 kuni 2017 kokku vähemalt ühe kilogrammi marihuaanat, mida andsid tarvitamiskoguste ja mõne grammi kaupa edasi peamiselt enda elukohas Tartus Rahu tänaval või selle lähiümbruses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Jane Pajuse sõnul mõistis kohus kahele mehele prokuratuuri taotletust leebema karistuse ja jättis süüdistatavatelt välja mõistmata kokku ligi 25 000 euro suuruse kuritegudega saadud vara konfiskeerimise asendusnõude.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas märkis, et kuritegelik tulu grupeeringu liikmeid kuidagi paremale elujärjele ei aidanud, sest suurem osa rahast mängiti maha kasiinos.

Narkootikumidega äritsenud seltskonna tegevus lõpetati möödunud aasta kevadööl, kui politsei pidas kinni äsja Lätist Eestisse narkootikume tuua püüdnud grupi ning samal ajal Tartus grupi teisedki liikmed. Teada on, et narkootikumid toodigi Eestisse poole kilo või kilo kaupa Lätist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. July 2018, 15:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing