Äripäev • 23. oktoober 2018 kell 8:24
Päikesekatus Suurupis.  Foto: Roofit.solar

Eesti idu arendab koos prantslastega päikesekatust

Elektrit tootva katusekattematerjali välja mõelnud Eesti idufirma Roofit.solar asub koos Prantsuse suurettevõttega tõstma vanade majade energiatõhusust ning muutma need liginullenergia hooneteks, kirjutab ITuudised.ee.

Roofit.solar võitis Suurbritannias rahvusvahelise energiaettevõtte ENGIE energiasäästlike lahenduste ideekonkursi elektrit tootvate metallkatustega. Eestlaste välja töötanud katusekattematerjal näeb välja nagu tavaline metallkatus ning suudab toota elektrit sama efektiivselt kui tavapärased päikesepaneelid.

Roofit.solar oli üks kahest ettevõttest, kes valiti välja 26 laekunud idee hulgast. "Mõlemal on märkimisväärne potentsiaal anda panus prantsuse päritolu rahvusvaheline energiaettevõte ENGIE arendatava kuluefektiivse elamute säästva renoveerimise lahenduse väljatöötamiseks," selgitas ENGIE innovatsioonidirektor Suurbritannias ja Iirimaal Ben Watts.

Roofit.solari asutaja ja juhatuse esimehe Andri Jagomägi sõnul on Eesti arhitektidel, puitmajatootjatel ja kinnisvaraarendajatel võimalik saavutada läbimurre Euroopa Liidu liginullenergia nõuete täitmisel, kui uute majade ehitamisel ja vanade restaureerimisel võetakse kasutusele elektrit tootvad katusekattematerjalid ja fassaadipaneelid.

"Tulevikus pole hoone katuse ehitus enam suur kulu, vaid on muutumas pikaajaliseks tasuvaks investeeringuks. Elektrit tootev metallkatus toodab oma eluea jooksul investeeringu mitmekordselt tagasi," selgitas Jagomägi.

Pikemalt loe teemaveebist ITuudised.ee.

Hetkel kuum