Rait Kondor • 23. oktoober 2018 kell 16:04

McDonald’si aktsia tõuseb tänu võrreldavale müügikäibe kasvule

Foto: Foto: Reuters/Scanpix

McDonald’s teatas täna oma kvartalitulemused, mis olid nii käibe kui kasumi osas oodatust paremad. Aktsia pani tõusma asjaolu, et firma globaalne võrreldavate söögikohtade müük kasvas aastaga 4,2%, samas kui oodati 3,7% suurust kasvu, vahendab Reuters.

Suurtel arenenud turgudel väljaspool USA-d tõusis McDonald’si müügikäive 5,4%. USAs jäi müügi kasv tagasihoidlikumaks, kui firma võrreldavate söögikohtade (avatud olnud vähemalt viimased 12 kuud) müügikäive kasvas aastaga 2,4%, võrreldes 2,5%-lise kasvuootusega. USA müügikäibe kasv oli viimase kuue kvartali madalaim.

USA restoraniketid on viimastel aastatel pidanud omavahel võistlema üha tihenevas turukonkurentsis, tuues turule soodusmenüüsid, allahindlusi jookidelt ning lühiajaliste kampaaniate korras ka söökidelt ning turule on toodud üha rohkem värskelt valmistatud sööke.

Need asjaolud on survestanud kasumeid, mis on sundinud McDonald’sit oma USA söögikohtade moderniseerimisele, tulles välja kioskitega, kus on puutetundlikud ekraanid ning asendades külmutatud veiselihaga burgerid värske lihaga, et õigustada kõrgemaid hindu.

McDonald’si käive ja kasum aastaga siiski langes, kuna firma uus strateegia näeb ette müüa enda käes olevaid restorane frantšiisivõtjatele, et säästa personalikuludelt. Teiseks kasumi languse põhjuseks oli asjaolu, et USA restoranide moderniseerimisse on tehti suuri investeeringuid.

McDonald’si kolmanda kvartali aktsiapõhiseks kasumiks tuli 2,10 dollarit, mis oli kõrgem, kui analüütikute konsensuslik ootus 1,99 dollarit. McDonald’si aktsia on vaatamata tänasele turu langusele 5,1% plussis, kaubeldes 175,2 dollari juures.

Bernsteini analüütik Sana Senatore ütles, et USA võrreldavate restoranide müük lõi tema suurimaid kartusi. „Need tulemused näitavad McDonald’si ärimudeli jätkuvat tugevust,“ sõnas Senatore.

Hetkel kuum