Äripäev • 7. november 2018 kell 12:03
Oktoobris mõjutas ajutiselt teenuste kallinemist ja seetõttu ka tarbijahinnaindeksi tõusu lennupiletite kallinemine.  Foto: Andres Haabu

Ministeerium: oktoobri inflatsioon jääb aasta suurimaks

Oktoobri 4,4% inflatsioon jääb aasta suurimaks, kui arvestada hiljutist naftahinna alanemist ja ajutise iseloomuga transporditeenuste mõju nagu lennupiletite kallinemine, teatas rahandusministeerium.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütiku Kristjan Pungase sõnul võib inflatsiooni aeglustumist oodata järgmise aasta keskel, kui energiatoodete hinnatõus peaks taanduma. "Lisaks väheneb järgmisel aastal ka maksumeetmete mõju," selgitas Pungas.

Sarnaselt Pungasele ootab hinnatõusu aeglustumist Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik, kelle sõnul jääb see järgmisel aastal allapoole 3%.

Statistikaamet teatas täna, et tarbijahinnaindeks tõusis 2018. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,5% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,4%.

Kaubad olid mullusega võrreldes 3,7% ja teenused 5,7% kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta oktoobriga võrreldes tõusnud 9,1% ja mittereguleeritavad hinnad 3,1%.

Hetkel kuum