Äripäev • 10. november 2018 kell 9:19
Rohuküla–Heltermaa liinil kasvas oktoobris veetud veokite ja haagiste arv mullusega võrreldes poole võrra.  Foto: Postimees/Scanpix

Veokid liiguvad tihemini mandri ja saarte vahel

Oktoobris vedas Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad märkimisväärselt rohkem veokeid ja haagiseid kui mullu, teatas riigifirma.

Oktoobris kasvas üle veetud sõidukite arv 4%, 79 131 sõidukini. Statistikat mõjutas enim Hiiumaa liin, kus möödunud aasta oktoobriga võrreldes kasvas sõidukite arv 16%. Saaremaa/Muhu liinil teenindati 58 241 sõidukit ehk 0,1% rohkem kui mullu.

Sõidukite arvu kasvu veab endiselt suurte sõidukite ehk veokite-haagiste arvu oluline suurenemine. Virtsu–Kuivastu liinil oli veokite-haagiste arv oktoobris 15% suurem kui eelmisel aastal, Rohuküla–Heltermaa liinil aga oli kasv suisa 50%. Hiiumaa liini veokite-haagiste arv püsib pea suvisel tasemel.

Kümne kuuga vedas riigifirma mandrilt suursaartele üle 866 000 sõiduki. Võrreldes mulluse sama perioodiga kasvas sõidukite arv 4%.

Rekordarv reisijaid

TS Laevade reisijate arv ületas käesoleva aasta kümne kuuga esmakordselt 2 miljoni reisija piiri. Võrreldes mulluse sama perioodiga on reisijate arv kasvanud 2%.

TS Laevade juhatuse liige ning teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber selgitas, et reisijate arvu kasvu kõrval on e-teenindusest soetatud piletite osakaal pidevalt kasvamas.

Oktoobris oli reisijate arv 168 452, jäädes praktiliselt eelmise aasta tasemele.

Hetkel kuum