Äripäev • 15. detsember 2018 kell 8:00

Nädala lood. Uppis vagunid ning selgeks said maksuvõlglased

Nädal tõi palju häid ja huvitavaid lugusid.   Foto: Shutterstock

Sel nädalal köitsid Äripäeva lugejaid enim vigased vagunid ning kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatud ähvardav kahjunõue, aga ka maksuvõlglaste TOP.

Järgnevalt ülevaade valikust Äripäeva selle nädala lugudest.

Vahur Kraft Äripanga juhiks

Nädala esimesest lehest võis lugeda, et Äripäeva andmetel tahab varem pikalt panganduses olnud Vahur Kraft saada Tallinna Äripanga juhiks. Samal ajal jälgib panka kullipilgul finantsinspektsioon.

Nimelt tegi finantsinspektsioon Tallinna vanalinnas asuvas pangas kontrolli ja koostas Äripäeva ühe allika sõnul paarisajaleheküljelise ülevaate, oodates pangalt puuduste kõrvaldamist. Äripäeva teada peab inspektsioon pangas probleemseks mitteresidentide äri. See võib tähendada näiteks uut äriplaani, juhi või omanike vahetamist.

Lisaks käivad turul jutud, et Äripank otsib ostjat.

Mis toimub Äripangas, loe siit

Vahur Kraft 2015. aastal.   Foto: Jassu Hertsmann

Venemaa rongiõnnetus ja Operail

Venemaal Omski lähedal toimunud rongiõnnetuse üheks põhjustajaks peavad Venemaa ametnikud Operaili Tapa depoodes remonditud vagunit, mistõttu võib riigile kuuluvat ettevõtet halvemal juhul oodata kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuv kahjunõue. Praeguseks on Venemaa uurimiskomisjon jõudnud esialgsele järeldusele, et õnnetuse üheks põhjustajaks oli varasemalt samast kohast läbi sõitnud rongikoosseisu kuulunud Operaili vagun, mille üks rattapaar oli üheksa kilomeetrit rööbastelt väljas. See omakorda lõhkus tee, mille tagajärjel läks rong sõjatehnikaga külili. Sarnane juhtum leidis aset ka kolme aasta eest.

Sellest, mis võib Operailiga juhtuda ning mida arvab asjast Eesti Raudtee, loe siit.

Suurimad maksuvõlglased üles loetud

Värske maksuvõlglaste TOPi suurimad tõusjad on TEA Kirjastus ja EASilt auhinna pälvinud Narva tööstur.

TEA Kirjastuse majandusraskustest on Äripäev kirjutanud varemgi. Selle aasta suvel kandis tarbijakaitseamet kirjastuse niinimetatud musta nimekirja, sest kirjastus ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid.

Sellest, kuidas läheb TEA Kirjastusel aga praegu ning kes on riigi ees suurimad maksuvõlglased, loe ja uudista siit

Brexiti kired ei lahtu

Kui esmaspäeval teatas Briti peaminister Theresa May, et lükkab edasi Briti parlamendi alamkojas teisipäeval toimuma pidanud hääletuse Brexiti-leppe üle, pidasid parlamendisaadikud peaministrit argpüksiks.

May, kellel on valida halbade ja veel halvemate variantide vahel, läks seepeale Euroopasse lepitust ja nõu otsima.

Mis Suurbritannias toimub, missugused on sisepoliitilised valupunktid ja missugune võiks olla mõistlikem lahendus, loe siit

Samas tegid Briti konservatiivid Mayle ka umbusaldushääletuse, mis läbi kukkus. Loe sellest lähemalt siit

Theresa May.  Foto: Scanpix

Jaapani iduinvestor avastab Eestit

“Ausalt öeldes on Eesti idufirmad palju kõrgetasemelisemad ja palju kirglikumad kui teistes riikides. Üldiselt rääkides. Sest Eestis riigina on teiste riikidega võrreldes mõtteviis väga arenenud. Ühiskond ise on arenenum, kiirem liikuma ja võtma üle uusi asju. Sellepärast on Eestis elavad inimesed arenenuma mõtteviisi või tajuga,” kiidab Jaapani investor Taizo Son, kelle vend Masayoshi Son juhib Jaapani telekommunikatsiooni- ja meediaettevõtet Softbank, mis plaanib rahvusvahelise meedia andmetel 24 miljardi dollari suurust IPOt.

Taizo Son on Eestis panustanud Funderbeami, Jobbatticali, LeapINi ja Funderbeami.

Mida arvab investor Eesti ettevõtetest, idudesse investeerimisest ning mil viisil teeb ta kindlaks ettevõtte edu valemi, loe siit

Taizo Son.  Foto: Liis Treimann

Pesuärimees Rahumaa jahib Holliwoodi kuulsusi

Neljapäeval kirjutas Äripäev aga pesuärimehest Jaanus Rahumaast, kelle kohta vihjati Äripäevale, et tema ärides on rohkem lihtsalt trummipõrinat kui sisu. Kas see ka nii on ning missugune näeb välja Londoni ülikallis linnaosas elava Rahumaa elu, loe ja uudista siit

Hetkel kuum