Äripäev • 6 oktoober 2018

Nädala lood. Rikkad said üles loetud

Rikaste TOP  Foto: Erik Prozes

Käesoleval nädalal olid Äripäeva keskseteks teemadeks Eesti rikaste top ja Äriplaan.

Rikaste TOPi võitjad

Äripäeva legendaarse Eesti rikaste TOPi eesotsas olid tänavu Transferwise’i mehed Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus, kes troonisid esikohal ka 2016. aastal. Esikolme mahtus ka Raul Kirjanen ning esmakordselt oli edetabelis Taxify üks asutajaid Markus Villig, kes maandus neljandale kohale. 24aastase Villigi väärtus on Äripäeva andmeil enam kui 202 miljonit eurot. Uudista kogu tabelit! Ja kuula ka Markus Villigi intervjuud Äripäeva ajakirjanikule Kristel Härmale.

Krüpto jõudis rikaste edetabelisse

Esimesed Äripäeva Rikaste TOPi jõudnud krüptoettevõtjad, kes tahavad rajada krüpto- ja tavapanka Polybius, ennustavad krüptoraha kodus kaevandamise surma ning plaanivad jõuda ise tööstusliku kaevandamise maailma esiviisikusse.

Rikaste TOPi kaotajad

Lisaks võitjatele loetles Äripäev üles ka suuremad kaotajad. Äripäev toob teieni kaheksa suuremat kaotajat ja nende loo.

Kuidas rikaste top kokku pannakse

Mitmel puhul on ettevõtjad Äripäeva ajakirjanikele öelnud, et nemad rikaste topi metodoloogiat ei usu või ei tea. Sel nädalal olid saates Kuum tool külas Eesti rikaste TOPi pikaaegsed koostajad Äripäeva finantskontroller Raivo Sormunen ja Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, kes paljastavad tabeli koostamise metoodika, räägivad suurimatest üllatajatest ja sellest, miks mõned ettevõtjad pingerea peale kulmu kortsutama kipuvad.

Äriplaan 2018

Sel neljapäeval toimunud suurüritus Äriplaan tõi kokku Eesti ettevõtjate koorekihi. Loe, mida nad arvasid Eesti majanduse käekäigust ja sellest, kuidas elu Eestis paremaks teha!

Taxify juht lubab kopterisõitu taksoraha eest

Ehitusettevõtja kritiseerib valitsust: pole powerit ega pointi

Ardo Hansson: arvestage, et pärituul vaibub Loe lisaks ka Ardo Hanssoni intervjuud Äripäevas!

Andres Allikmäe: meil tuleks õppida ettevõtjast hoolima

Leedo: kriisi ei pea ootama, see on vaid eluetapp

Tolstaya: automatiseerimine aitab meil eksportida

Indrek Kasela: silotornis revolutsiooni ei tee

Ettevõtja suurim risk: poliitik

Ja viimaks, otsi end ja oma tuttavad tänavuse Äriplaani galeriist üles!

Hetkel kuum