Ekslikult arvatakse, et insener peab olema tugev vaid matemaatikas ja füüsikas ning oskama hästi joonestada. See on vaid üks ja seejuures isegi mitte enam kõige suurem tahk inseneritööst. Tänapäevases rahvusvahelistuvas infoühiskonnapõhises maailmas muutuvad järjest olulisemaks sotsiaalsed oskused, kirjutas TalTechi inseneriteaduskonna nooremteadur Taavi Simson konkursile Särav tudengimõte 2019 esitatud essees.

- TalTechi inseneriteaduskonna nooremteadur Taavi Simson.
- Foto: Erakogu
Inseneeria kui teadus sellest, kuidas teadmisi reaaliast, humanitaariast ja praktikast rakendada uute ehitiste, seadmete ja muu vajaliku rajamiseks, on äärmiselt mitmetahuline. Selleks, et olla inseneerias edukas ja eelkõige kestlik, on tarvis keskenduda mitmele olulisele aspektile. Kõige tähtsamad neist on haridus, keskkonnahoid ja töökeskkond. Vaid kõigi nende kolme koosmõjus on võimalik saavutada harmoonia ja jätkusuutlikus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Inseeneeria on peale IT tänapäeval üks arengu põhilisi vedajaid. Et ajaga kaasas käia, tuleb vanast raiskamise psühholoogiast ümber õppida ja hakata vaatama maailma jätkusuutlikkuse silma läbi, kirjutas TalTechi inseneriteaduskonna üliõpilane Mairo Mitt konkursile Särav tudengimõte 2019 saadetud essees.
Äripäeva teemaveebide ehitusuudised.ee ja tööstusuudised.ee ning TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu korraldatud esseekonkursil kirjutas parima tööstusteemalise loo TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika üliõpilane Eke Tominga.
TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu juhtfiguuridele Erik Tederile ja Anna Krasnikovale valmistas muret, et üliõpilastel on majanduslikel põhjustel keeruline osa võtta ehitus- ja tööstus-valdkonna olulistest konverentsidest. Nii sündis Äripäeva ehitusväljaannete juhil Eva Kiisleril idee korraldada esseekonkurss “Särav tudengimõte 2019”.
Käesoleva aasta kevadet iseloomustab kasvav ebakindlus. Kasvav protektsionistlik retoorika USA-s, uute tollitariifide oht, ülemaailmsed kaubanduspinged ja kõrged intressimäärad moodustavad ideaalsed tingimused segaduse tekkimiseks kapitaliturgudel. Kui siia lisada S&P 500 korrektsiooniootused ja paigaltammuv Euroopa majandus, siis on tulemuseks turg, mis nõuab investoritelt distsipliini, tasakaalukust ja prioriteetide ümbermõtestamist. Freedom24 analüütikud annavad investoritele viis soovitust, kuidas turbulentsete aegadega toime tulla