Kristjan Pruul • 6. oktoober 2020 kell 13:43
Uudised
Ainult tellijale

Taavi Tamkivi Salv ehitab pankadega rahapesu vastu uut lahendust

Taavi Tamkivi möödunud aastal rajatud Salv lõi käed Eesti suuremate pankadega, et luua tehingute põhjal andmevahetuskiht rahapesuvastaseks võitluseks.  Foto: Liis Treimann

Kui pangad kümnendat korda küsivad, kas klient on ikka mõne poliitikuga seotud, siis tegelikult võiksid nad neid andmeid omavahel jagada ja mõne korra küsimata jätta. Eesti suuremad pangad otsustasid seda katsetada ning lõid käed Taavi Tamkivi tehnoloogiaettevõttega Salv, et selline andmevahetus püsti panna.

Kui lausa pettustega seotud info välja arvata, siis ei taha pangad oma kliendiandmeid jagada suurt kellegagi, esimesena tuleb pangasaladus, siis ärisaladus, isikuandmeid tuleb samuti kaitsta. Seadusandjad ja ka eurodirektiivid samas ootavad, et pangad vahetaksid infot kahtlaste tehingute kohta. Lisaks viimastel aastatel Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalid ja uute tehnoloogiliste lahenduste peibutus on lõpuks pannud turuosalisi natuke meelt muutma.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum