Euroopa Liit läheneb konsensusele, et kehtestada Vene naftale embargo juba aasta lõpuks, kuid jäänud on mõned riigid, kes sellega kaasa minna ei saa või ei taha, esirinnas Ungari. Neid loodetakse meelitada uute eranditega.
Ungari peaministrile Viktor Orbanile pakutakse sanktsioonidele allakirjutamise eest erandit ning lubatakse naftat Venemaalt edasi tarnida.
Foto: AFP/Scanpix
Euroopa Komisjonis on kiired päevad, esindajad kohtuvad pidevalt liikmesriikide saadikutega, et paika saada, kas Vene naftale embargo kehtestamisele on võimalik mingi konsensus kokku klopsida, kirjutas Financial Times. Ilmselt tehakse ametlik sanktsioonide kehtestamise ettepanek neljapäeval.
Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonide paketi eel on Venemaa asunud naftat usinalt välja saatma. Andmed näitavad, et ka Eesti sadamad on veel märtsis ja aprillis vilkalt Vene naftat vastu võtnud – paaril juhul aprillis isegi enam kui märtsis.
USA Kongress on lähiajal kinnitamas pretsedenditut 33 miljardi dollarist Ukraina sõjalise ja majandusliku toetamise paketti, ja see pole veel kõik, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
5% aastaintress ja kord kvartalis intressimakse: võlakirju saab märkida kuni 30. maini
Eesti riigile kuuluv energiaettevõte Eesti Energia pakub Eesti jaeinvestoritele võimalust panustada Eesti energiajulgeoleku kindlustamisse ja teenida samal ajal stabiilset tulu. Kolmeaastase tähtajaga ja 5% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid energiasüsteemi arendamiseks. Strateegiliselt olulise ettevõttena loob Eesti Energia väärtust nii oma klientidele, Eesti riigile kui ka investoritele.