Michal räägib Estlinki lõhkumisest NATO peasekretäriga. “Küsime liitlastelt lisalaevu”
Ministrid rääkisid Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 purunemise järel, et Eesti peab hakkama koos kaitseväe ja liitlastega Läänemere kriitilist taristut aktiivsemalt kaitsma, vastaseid paremini heidutama ja rikkujaid karmimalt karistama.
“Riikidel peab olema võimalus kaitsta oma kriitilist taristust paremini, peab olema võimalus peatada neid laevu paremini ja peab olema võimalus heidutusele lisaks ka süüdlased kiiremini välja selgitada,” rääkis peaminister Kristen Michal.
Foto: Liis Treimann
“Kohe kui me pressikonverentsi lõpetame, siis vestlen NATO peasekretäriga. Meie soov oleks saada NATOlt või liitlastelt täiendust laevastiku näol, et kaitsta taristut ja heidutada potentsiaalseid pahategijaid,” rääkis Michal neljapäeval pressikonverentsil.
Soome võimud uurivad, kas Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 kahjustamisega on seotud Venemaalt tulnud naftatanker. Soome toll kahtlustab, et tegu on Vene varilaevastikku kuuluva alusega.
Tsahkna: ankrute lohistamist on raske pidada juhuseks
Soome võimud uurivad, kas Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 kahjustamisega on seotud välisriigi kaubalaev. Soome piirivalve eskortis Vene varilaevastiku hulka arvatud naftatankeri oma ranniku lähedale.
Kestlik elustiil ei ole juhuslike väikeste valikute jada, vaid otsus – ja oma olemuselt maatriks. See on kui tihe võrgustik, kus iga lüli – üksikisik, ettevõte või riiklik regulaator – toetab teisi ja kujundab ühist tulevikku. Kui üks lüli jääb passiivseks, nõrgeneb kogu süsteem. Kui aga kõik liiguvad samas suunas, tekib ring, mis hoiab muutuse elus ja edasi viivana.