Euroopas on nõudnud meediaettevõtted aastaid USA tehnoloogiahiidude maksustamist.
Foto: Reuters/Scanpix
Kaubandussõda on kesksuveni pausil, ent lootus, nagu võiks Ühendriikide diplomaatia naasta millegi tavapärasema juurde, on paremal juhul lühinägelik. Lisaks kaubandustõketele sulgevad ameeriklased end füüsiliseltki kodupiiri sisse.
Turgudelt on raha haihtunud, segadust ja hirmu palju, mis tähendab, et USA presidendi Donald Trumpi hiljutiste käikude kahju on juba käes, selgitab tööandjate esindaja Hando Sutter. Nüüd tuleb mõelda, kuidas kohaneda stsenaariumiks A, B ja C.
Pikaaegne finantsjuht ning praegu Inbanki ja Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse nõukogudesse kuuluv Erkki Raasuke ütles Äripäevas, et on proovinud Donald Trumpi otsuste taga leida sügavamaid tagamõtteid. See oli tema sõnul maha visatud aeg.
On ainult üks positiivne stsenaarium, Venemaa pankrot
Tänapäeva maailmamajandus ei ole nullsummamäng, kus ühe riigi võit tähendab teise riigi kaotust, kirjutab majandus- ja investeerimishuviline ettevõtja Peep Kuld.
Äsja Ameerika Ühendriikide pealinnast naasnud riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tunnistab, et suletud uste taga on skepsis Donald Trumpi plaanide suhtes suurem, kui muidu välja paistab.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.