Askur Alas • 6. oktoober 2017 kell 7:34

Häbi, välisministeerium!

Askur Alas  Foto: Erakogu

Vajame suurmeest nagu Lennart Meri, aga näha on ainult bürokraate, on ajakirjanik Askur Alas välisministeeriumi peale kuri.

Mees, kelle pärast väljak meie õnnetusehunnikust välisministeeriumi ees on nimetatud Islandi väljakuks – suuresti see nii on – andis intervjuu. Värisege, väiksed mikserid. Mul on teiesugustest putukatest kõrini.

Vajame suurmeest nagu Lennart Meri, aga näha on ainult bürokraate, kes tahaksid süsteemis kõrgemapalgalisele kohale vingerdada. Ma ei näe suurmehe varjugi. Kahjuks. Näen tallalakkujaid ja enam ei imesta, miks eestlased ise aitasid iseend küüditada. Oli ju neid. Sellest ei räägita, piinlik ju.

Kes praegu keelab selga sirgeks lüüa ja öelda, et Hispaania peaminister Mariano Rajoy (praktiliselt Edgar Savisaar) oma korrumpeerunud vähemusvalitsusega on demokraatliku süsteemi piirid ületanud, kaotanud igasuguse autoriteedi. Et lunis USA presidendilt Donald Trumpilt toetust 6miljardilise relvatehingu vastu? Ainult kinnitab seda, aga ilma selletagi piisab.

Rääkimata sellest, et meie kui väikerahvas peaks alati Taavetit Koljati vastu toetama, kas me ei oodanud ise sama? Island, NATO riik (paljud ei tea) oli välisminister Jón Baldvin Hannibalssoni näol Vilniuses, kui tankid sisse sõitsid. Ja pole palju oletada, et tema sealviibimine veidi vaigistas seda asja.

Ptui, häbi, Eesti välisministeeriumi vastutavad bürokraadid, dušš teid ei aita, seda teilt maha ei pese, häbi on otsatu.

Allikas: FB, postitus on ajendatud välisministeeriumi reaktsioonist sündmustele Kataloonias.

Hetkel kuum